Home » Agroturystyka » Agroturystyka Pszczelarnia od: 55zł do: 60zł

Agroturystyka Pszczelarnia Agroturystyka Pszczelarnia

Tęsknota za domem narodziła się w górach. Tygodniowy urlop narciarski spędzaliśmy u przyjaciół w Górach Stołowych w niezwykłej sudeckiej chacie otoczonej przyrodą z widokiem na Szczeliniec. Krótki grudniowy dzień wypełniony był zwiedzaniem okolicy i wyprawami narciarskimi po zasypanych śniegiem leśnych duktach. Wieczorami przy stole (do dziś wspominamy ciepło pieca kaflowego i lampy nad stołem) słuchaliśmy opowieści autochtonki Rosy o dawnych czasach w przedwojennym Grafschaft Glatz – dzisiejszej Ziemi Kłodzkiej.

I tak narodziło się pragnienie posiadania swojego miejsca na ziemi, a tęsknota za nim sprowadziła nas na kłodzkie szlaki. Rozpoczęliśmy więc poszukiwania domu, takiego, co „od zawsze” w Kotlinie stał.

Wiosną 2001 roku staliśmy się właścicielami domu i dane nam było poznać jego historię. Przed 120 laty był pewnie tylko chatką drwala, w latach 20-ych XX wieku już gospodarskim mieszaniem rodziny Eckstein (przedwojenne listy adresowane były następująco Familie Sigfried Eckstein, Woelfersdorf 64, Habelschwert in Grafschaft Glatz), takim również pozostał, gdy w 1946 roku doczekał się nowych właścicieli. W 1978 roku jako tzw. dom pracy twórczej nabył go artysta – plastyk Franciszek Nowakowski. Tu mieszkał, pracował i tworzył. Jemu dom zawdzięcza bardzo wiele. Już jako nowi gospodarze zaczęliśmy obchodzić każdy zakątek domu i siedliska – natychmiast okazało się, że będąc właścicielami domu, ogrodu i łąki, posiadamy również pasiekę – stojące na uboczu ule miały mieszkańców.

Zostaliśmy pszczelarzami a rozpisany konkurs wyłonił zwycięską nazwę domu „Pszczelarnia” Dom Pracy Twórczej.

W ciągu minionych lat z dbałością o szczegóły i wielką troską wyremontowaliśmy dom i na nowo otworzyli go dla gości. Odbudowaliśmy także ogród. Na nowo możemy cieszyć się własnymi plonami i częstować naszych gości zapomnianymi smakami dzieciństwa. Dom i ogród Pszczelarni pachnie miodem, drewnem, wiosenną ziemią rozgrzaną słońcem, wszystkimi wiejskimi kwiatami.

Zapraszamy!

tv Dostęp do TV
check
wifi Dostęp do internetu
check
drive_eta Parking dla gości
check
restaurant Gastronomia / aneks kuchenny
check
pets Zwierzęta
close
wc Własna łazienka
check
Agroturystyka Pszczelarnia

location_on Adres:

Wilkanów 208, 57-500 Bystrzyca Kłodzka

woj. Dolnośląskie, Polska

phone tel. +48 667 510 208

phone tel. +48 667 510 208

insert_linkwww.pszczelarnia.pl

Ilość miejsc: 8