Home » Schroniska » Zygmuntówka od: 25zł do: 25zł

Zygmuntówka Zygmuntówka

Schronisko PTTK Zygmuntówka” im. Zygmunta Scheffnera, zaprasza wszystkich turystów uprawiających turystykę rekreacyjną, pieszą, górską, rowerową i konną do Jugowa w Górach Sowich – najstarszych i najbardziej tajemniczych górach w Polsce.

Schronisko Zygmuntówka w Jugowie zachwyca malowniczym położeniem na północno-zachodnim stoku Rymarza, poniżej Przełęczy Jugowskiej (805m n.p.m.), skąd roztacza się piękna i malownicza panorama Sudetów Środkowych i Wschodnich (również wprost z okien schroniska).

Baza noclegowa schroniska składa się z 40 miejsc noclegowych – w pokojach 2,4,6 i 8 osobowych.

W schronisku czynny jest codziennie bufet schroniska, serwujący pełne wyżywienie. Schronisko Zygmuntówka dostępne jest dla turystów uprawiających turystykę rekreacyjną, pieszą, górską, rowerową i konną. Wokół schroniska niepowtarzalne warunki do wypoczynku dla miłośników gór, spędzenia wczasów rodzinnych, obozów pobytowych dla dzieci i młodzieży, organizowania zjazdów, sympozjów i szkoleń.

Schronisko Zygmuntówka zaprasza turystów indywidualnych, rodziny oraz grupy zorganizowane – zielone, białe, czy kolorowe szkoły, obozy wędrowne, rajdy, wycieczki i zimowiska.

Schronisko Zygmuntówka zaprasza również do współpracy organizatorów warsztatów tematycznych ( plenery malarskie, fotograficzne), obozów kondycyjnych oraz wszelkich inicjatyw turystycznych. Posiadamy odpowiednie zaplecze noclegowe oraz gastronomiczne.

Kiedy już raz przekroczymy progi schronisko Zygmuntówka, okazuje się że wiele osób do schroniska wraca na kolejne krótsze i dłuższe pobyty a powodów jest kilka, głównym atutem obiektu jest lokalizacja: wśród urokliwych lasów bukowo-świerkowych na stoku Rymarza z pięknym malowniczym widokiem a także prawdziwy górski klimat sali kominkowej w historycznym schronisku z ,,duszą”.

Zapraszamy!

tv Dostęp do TV
check
wifi Dostęp do internetu
close
drive_eta Parking dla gości
check
restaurant Gastronomia / aneks kuchenny
close
pets Zwierzęta
close
wc Własna łazienka
check
Zygmuntówka

location_on Adres:

ul. Świętojańska 30, 57-430 Jugów

woj. , Polska

phone tel. +48 (74) 873 37 55, +48 798 183 021

phone tel. +48 (74) 873 37 55, +48 798 183 021

insert_linkwww.schroniskozygmuntowka.pl

Ilość miejsc: 40