Home » Dworki i Pałace » Zamek Golubski od: 30zł do: 460zł

Zamek Golubski Zamek Golubski

Mury dawnej twierdzy krzyżackiej majestatycznie i malowniczo górują nad Golubiem-Dobrzyniem, dominują w krajobrazie okolicy, ciesząc oczy, budząc ciekawość i wyobraźnię obserwatora.

Od 2003 r. przyjmujemy Gości w wygodnie wyposażonych pokojach gościnnych. Zajmują one drugie piętro zabytkowego Kasztelu wzniesionego na wysokim wzgórzu. Decydując się przyjąć nasze zaproszenie, odwiedzicie Państwo wyjątkowe miejsce, które swój urok zawdzięcza kilkusetletniej historii i wciąż żywej tradycji.

Zamek – jako siedziba Anny Wazówny – gościł niegdyś najświatlejsze umysły siedemnastowiecznej Rzeczypospolitej, a także samego króla Zygmunta III Wazę oraz jego dwór. Do części gościnnej prowadzą legendarne Końskie Schody, po których z fantazją wjeżdżali konno polscy magnaci pragnąc zaimponować swoim gościom.

Pragniemy nawiązać do tej tradycji staropolskiej gościnności, oferując Państwu wygodę i doskonałe warunki. W grubych, solidnych zamkowych murach, które zapewniają ciszę i spokój, w scenerii gotycko-renesansowej rezydencji odnajdziecie Państwo szczególną atmosferę uprzyjemniającą wypoczynek, relaks, a także pracę.

Aby podkreślić niebanalny charakter tego miejsca o bogatej historii, wyposażyliśmy pokoje w specjalnie zaprojektowane dla nas stylizowane i funkcjonalne meble z drewna. Dodatkową atrakcją jest widok z okien – część pokojów ma widok na malowniczą okolicę przecinaną wstęgą rzeki Drwęcy, a część na zamkowy dziedziniec.

Do dyspozycji Gości jest mieszcząca się w dawnych gotyckich salach restauracja z wyśmienitą kuchnią, a także znajdujący się przed zamkiem parking.

Na Zamku Golubskim, w miejscu, gdzie przed wiekami znajdowały się zamkowe kuchnie, mieści się teraz nowo otwarta restauracja.

Zapraszamy!

tv Dostęp do TV
check
wifi Dostęp do internetu
check
drive_eta Parking dla gości
check
restaurant Gastronomia / aneks kuchenny
close
pets Zwierzęta
close
wc Własna łazienka
check
Zamek Golubski

location_on Adres:

ul. PTTK, 87-400 Golub-Dobrzyń

woj. Kujawsko-pomorskie, Polska

phone 566832466

phone 566832455

insert_linkwww.zamekgolub.pl

Ilość miejsc: 72