Home » Schroniska » Schronisko Na Szczelińcu od: 15zł do: 35zł

Schronisko Na Szczelińcu Schronisko Na Szczelińcu

Niewielki obiekt usytuowany jest na szczycie najwyższego w Górach Stołowych wzniesienia – Szczelińca Wielkiego (919 m n.p.m.). Przed budynkiem naturalna platforma widokowa, skąd widać rozległą panoramę Gór Stołowych. Dojście czerwonym szlakiem z Karłowa ok. 1 h. Pobliski Karłów to niewielka wieś o rozproszonej zabudowie, stanowiąca dziś ważny ośrodek turystyczny w tym regionie.

Panują tu doskonałe warunki do uprawiania górskiej turystyki pieszej. W pobliżu skalno – krajobrazowy rezerwat przyrody Szczeliniec Wielki. Podziwiać tam można nadzwyczaj malowniczy labirynt fantastycznie ukształtowanych bloków skalnych oraz niepowtarzalne i unikalne w Polsce formy wietrzenia skał. Mają one swoje indywidualne nazwy, najbardziej znane to: „Małpolud”, „Sowa”, „Wielbłąd” i inne. Przez labirynty skalne biegnie specjalnie znakowana ścieżka. Z kilku punktów widokowych podziwiać można panoramę zachodniej części Kotliny Kłodzkiej i otaczających ją gór.

Od niedawna na terenie Narodowego Parku Gór Stołowych istnieją także ścieżki rowerowe, które są częściowo połączone ze szlakami dla pieszych. Obiekt oferuje całodzienne wyżywienie oraz zakwaterowanie w standardzie turystycznym.

W odremontowanej część dysponujemy 40 miejscami noclegowymi o standardzie turystycznym – to znaczy sale są wieloosobowe a łóżka piętrowe. Również odremontowane łazienki znajdują się na parterze i piętrze. Do dyspozycji ciepła i zimna woda przez całą dobę (o ile oczywiście nie zdarzy się COŚ – patrz dział o nas).

Zapraszamy!!

tv Dostęp do TV
check
wifi Dostęp do internetu
close
drive_eta Parking dla gości
check
restaurant Gastronomia / aneks kuchenny
close
pets Zwierzęta
close
wc Własna łazienka
check
Schronisko Na Szczelińcu

location_on Adres:

Karłów 9, 57-350 Kudowa-Zdrój

woj. Dolnośląskie, Polska

phone 748712193

phone 746629127

insert_linkwww.naszczelincu.pl

Ilość miejsc: 40