Home » Sanatoria » 21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny SP ZOZ od: 80zł do: 90zł

21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny SP ZOZ 21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny SP ZOZ

21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny SP ZOZ zlokalizowany jest w południowej części miasta Busko-Zdrój w dzielnicy uzdrowiskowej.

Na terenie kompleksu znajduje się dziewięć budynków; w pięciu z nich zapewniamy pacjentom komfortowe i przytulne zakwaterowanie.

Historia kompleksu

Najstarszy budynek powstał w 1936 roku i jest zlokalizowany przy ulicy Rzewuskiego. Pozostałe obiekty wybudowano w latach pięćdziesiątych i osiemdziesiątych. Od tego też czasu są one poddawane systematycznej i starannej modernizacji. Budynki Perła, Brylant, Koral, Agat, Turkus i Opal są ze sobą połączone, co ułatwia przemieszczanie się pacjentom Szpitala po wszystkich jego obiektach bez konieczności wychodzenia na zewnątrz.

W zachodniej części kompleksu Szpitala znajdują się budynek wielofunkcyjny z kompleksem zabiegowym Opal oraz budynek nowoczesnej kotłowni gazowej wykorzystującej w procesie produkcji energii cieplnej odnawialne źródła energii.

 • Główny wjazd samochodem na teren Szpitala zlokalizowany jest przy ulicy Doktora Starkiewicza.
 • Wejście główne do Szpitala od strony ulicy Rzewuskiego wyposażone jest w podjazd dla osób niepełnosprawnych i prowadzi do łącznika gdzie znajduje się recepcja.

Komunikacja wewnętrzna na terenie kompleksu Szpitalnego odbywa się poprzez drogi manewrowe o nawierzchni bitumicznej i kostki brukowej. Komunikacja wewnątrz budynków odbywa się za pomocą korytarzy, klatek schodowych i wind.

Zakwaterowanie pacjentów – warunki lokalowe

Obecna baza noclegowa Szpitala to:

 • 360 miejsc w pokojach z łazienkami, jedno i dwuosobowych oraz w apartamentach.
 • Pokoje wyposażone są w:
  1. telefon,
  2. radio,
  3. telewizor,
  4. czajnik bezprzewodowy,
  5. chłodziarkę,
  6. zapewniamy także dostęp do Internetu.

W grudniu 2012 roku do dyspozycji kuracjuszy i pacjentów przekazano do użytku budynek o wielofunkcyjnym przeznaczeniu, w tym 32 dwuosobowe pokoje, komfortowo urządzone i wyposażonymi, wszystkie z balkonami.
Szpital konsekwentnie likwiduje bariery architektoniczne poprzez wykonanie podjazdów dla osób niepełnosprawnych oraz wyposażenie budynków Perła, Brylant, Koral i Agat w dźwigi osobowe.

Poza bazą leczniczo-uzdrowiskową pacjenci Szpitala mogą korzystać także z kaplicy, w której systematycznie odbywają się nabożeństwa, biblioteki, kawiarni, gabinetu kosmetyczno-fryzjerskiego i solarium.

Wyżywienie pacjentów

Zadania związane z żywieniem pacjentów Szpitala realizowane są w oparciu o procedury Dobrej Praktyki Higienicznej, Dobrej Praktyki Produkcyjnej i wymagania prawne w zakresie bezpieczeństwa żywności. Pacjentom oferowane jest całodobowe wyżywienie w postaci smacznych, domowych posiłków przygotowanych przez personel kucharzy.

Zapraszamy!

tv Dostęp do TV
check
wifi Dostęp do internetu
close
drive_eta Parking dla gości
check
restaurant Gastronomia / aneks kuchenny
close
pets Zwierzęta
close
wc Własna łazienka
check
21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny SP ZOZ

location_on Adres:

ul. gen. F. Rzewuskiego 8, 28-100 Busko-Zdrój

woj. , Polska

phone tel. +48 (41) 378 24 17, +48 (41) 378 24 18

phone tel. +48 (41) 378 24 17, +48 (41) 378 24 18

insert_linkwww.21wszur.pl

Ilość miejsc: 360