Zwiedzanie Anglii śladami pisarzy

Literacka podróż po Wielkiej Brytanii

W mieście urodzenia Szekspira
W Wielkiej Brytanii urodziło się wielu znanych pisarzy, ale najbardziej znanym z nich był William Szekspir. Urodził się w miejscowości Stratford upon Avon, czyli mieście nad rzeką o nazwie Avon. Podróż można rozpocząć w hrabstwie Warwickshire, a później pojechać do miejsca urodzenia Szekspira.

Odwiedziny Londynu

Kolejnym przystankiem jest Londyn, w którym można odwiedzić wspaniałe Opactwo Westminsterskie, a później zawitać do kącika poetów. Miejsce to inspirowało pisarzy takich, jak John Meynard Keynes, E. M. Forster oraz Virginię Woolf. W Londynie mieszkali także pisarze z innych krajów, np. Mark Twain czy Henry James, znani amerykańscy pisarze.

Na wschód od Londynu leży Rochester

W Rochester uwielbiał przebywać Charles Dickens, ulubiony pisarz wielu Europejczyków. Miał on w pobliżu dom, w którym gościł innych słynnych pisarzy – Hansa Christiana Andersena czy Henry Longfellowa.

Pora na wizytę w Canterbury

Wizyta w Canterbury pozwoli przypomnieć sobie nazwisko Christopher Marlowe. W miejscowości znajduje się Teatr Marlowa, w którym wystawiane są sztuki różnych pisarzy. Teatr Marlowa kusi turystów i jest kultowym miejscem tego miasta. Kościół Św. Jerzego gościł chrzest małego Marlowe’a. W Canterbury przetrwał także najstarszy teatr z czasów epoki elżbietańskiej. Miasto znane jest jako kolebka angielskiej kultury oraz sztuki. Nazwa miasta została utrwalona w powieści Geoffreya Chaucera w „Opowieściach kanterberyjskich”. Jest to zbiór opowieści pielgrzymów, którzy kierowali się w stronę grobu Thomasa Becketta w Canterbury. Utwór napisano w języku średnioangielskim. Tekst stał się zabytkiem literatury i jest chętnie studiowany przez znawców angielskich książek.

Podsumowując, poznawanie Wielkiej Brytanii poprzez miejsca, w których mieszkali znani pisarze, jest godne polecenia i zasługuje na uwagę.

    Polecane wpisy