Zadziwiający Paryż

Paryż pełen niespodzianek

Paryż jest miastem niezwykłym: opiewali go poeci, opisywali pisarze, zachwycali się nim malarze. Miasto kultury, sztuki i poezji odwiedzić trzeba koniecznie. Tylko w Paryżu dostępne są niezwykłe kawiarnie, znakomite restauracje, rewelacyjne teatry. Opisujemy kilka miejsc, których absolutnie nie wolno pominąć.

Restauracja Ferdi

Restauracja Ferdi kusi makaronami, ostrygami, krabami i najbardziej wykwintnymi smakami – główne dania kosztują około 15 euro, a przystawek można skosztować za 6 euro. Tajemnica lokalu tkwi w estetyce serwowanych potraw. Obsługa jest powolna, ale goście tego lokalu wcale się nie śpieszą.

Ciel de Paris

Ciel de Paris jest barem ulokowanym na Montparnasse, na 56 piętrze. Długi bar, przytłumione światła, wspaniale kreują aurę tego miejsca i sprawiają, że każdy gość czuje się wyjątkowo. Miejsce trzeba zarezerwować z wyprzedzeniem – w przeciwnym razie można zostać na lodzie. Chętnych do przebywania w tym miejscu jest wyjątkowo wielu.

Bar 25 Est

Bar 25 Est to miejsce na delektowanie się piwem w deszczowe popołudnie. Czerwona podłoga i czerwone krzesła, białe lampy i znakomite drinki – takie atrakcje czekają na klientów.

Chez George

Chez George to lokal na Saint-Germain. W nim można skosztować wspaniałych napojów w dobrej cenie – drink kosztuje tutaj około 3 euro, co jest bardziej niż korzystną ceną.

Institut Suedois

Institut jest kawiarnią. Skromne wnętrze, ale dobra oferta kulinarna: ciastka, wina, drinki, piwo i kawa. Wszystko smaczne i świeże, a ceny zachęcające. Miejsce cieszy się popularnością, dlatego najlepiej zarezerwować miejsce z wyprzedzeniem.

Cafe Restaurant Sesame

Kawiarnia ulokowana jest w pobliżu Kanału Saint-Martin. Można tutaj spróbować ciasta marchwiowego lub sernika. Inną propozycją jest bajgiel z drinkiem lub deserem, za które płaci się około 10 euro – jest to niezła cena jak na kawiarnię ulokowaną w artystycznej dzielnicy w centrum Paryża.

Paryż oprócz kultury i sztuki oferuje także rajskie specjały dla podniebienia. W opisanych powyżej miejscach na pewno znajdą Państwo coś pysznego.