Wyspy Kanaryjskie na wakacje

Relaksuj się na Kanarach

Odpoczywanie na Kanarach jest znakomitym sposobem spędzania wakacji. Turyści mogą odpoczywać, odwiedzać ogrody botaniczne, galerie sztuki, opalać się, robić zakupy. Takie atrakcje na pewno znajdą w Santa Cruz.
Na Teneryfie można szaleć w dyskotekach lub odpoczywać na plażach – wylegiwać się na słońcu lub surfować na desce. Każdy człowiek znajdzie coś dla siebie – jeden zadowoli się słodkim lenistwem, inny poszaleje wśród fal.
El Medani to ukochane miejsce osób, które kochają surfowanie. Los Gigantes oferuje spokój, odpoczynek i widok niezwykłych klifów. W Playa Sa Juan oraz rybackiej wiosce Alcala można odpocząć iście luksusowo.
Na północy, w okolicy doliny La Orotava można skosztować wina oraz odwiedzić plantacje słynące z uprawy bananów.
Wyspy Kanaryjskie mają ofertę dla każdej osoby – miłośnika relaksu, fana rozrywki, wielbiciela nocnego życia. Wystarczy tylko zapoznać się z możliwościami i wybrać ukochany sposób spędzania wolnego czasu.
Fuerteventura jest znana turystom z całego świata. Obfituje w tereny wulkaniczne oraz plantacje kaktusów oraz stada kóz. 152 plaże są pełne słońca i to właśnie one kuszą gości z całego świata. Mocne porywy wiatru są gratką dla surferów, a malownicze wydmy przyciągają wzrok.
W centrum wyspy znajduje się Calesta de Fuste, kurort, do którego dojeżdża się z lotniska w zaledwie dziesięć minut. Droga biegnie wśród gór, białych kościołów oraz palm.
Specjalnie dla dzieci stworzono małą plażę, w której woda jest płytka i bezpieczna dla maluchów. W pobliżu plaży znaleźć można centra handlowe, bary oraz restauracje.
Niezwykłą plażą jest Sotavento, ponieważ ma lagunę i 13 mil długości. W tym miejscu odbywają się co roku w lipcu Międzynarodowe Mistrzostwa w Windsurfingu.

  Polecane wpisy

  • Wypoczynek w Turcji – kilka porad
   Kraina słońca oraz relaksu Turcja jest krainą słońca, relaksu i radości. Polacy chętnie odwiedzają [...]
  • Dania
   Dania to kraj znajdujący się w Europie Północnej, graniczący na południu z Niemcami zaliczany do [...]
  • Tivoli w centrum Włoch
   Tivoli, Tivoli, czyli urok willi i fontann W centrum Włoch leży Tivoli. W centralnych Włoszech w [...]
  • Austria
   Austria to państwo położone w Europie środkowej stanowiące republikę federalną, w której skład [...]
  • Orlando na Florydzie dla całej rodziny
   Orlando na Florydzie daje rozrywkę całej rodzinie Orlando słynie z Disneyowskich atrakcji, w [...]
  • Rezerwowanie pokoju w trakcie podróży
   Podczas gdy większość podróżników lubi rezerwować pokoje na długo przed wyjazdem, możesz wybrać [...]