Wypoczynek świąteczny nad morzem

Święta – czas, który każdy z nas kojarzy przede wszystkim z wizytami u rodziny, poprzedzonymi długimi przygotowaniami. Nierzadko samo wspomnienie okresu przedświątecznego wzbudza w nas obawy, gdyż przypominamy sobie jak wiele jest do zrobienia. A przecież sprzątanie, pieczenie i gotowanie nie powinny przyćmiewać tego po co tak naprawdę świętujemy – by odpocząć i spędzić czas z najbliższymi w miłej atmosferze. Może zatem warto zastanowić się nad możliwością świątecznego wyjazdu w gronie bliskich nam osób.

 

Może morze?

Jeśli mówimy o wyjeździe świątecznym to zwykle myślimy wyłącznie o Bożym Narodzeniu i oczywiście o górach, które w zimie są przepełnione turystami. Święta to jednak również Wielkanoc oraz równie ciekawe regiony, jak na przykład morze. Zwykle takie wyjazdy kojarzą nam się przede wszystkim z letnimi wakacjami, ale zimą morze jest tak samo interesujące, a większa dawka zdrowego jodu w powietrzu to prawdziwy zastrzyk energii.

 

Wielu osobom wydaje się, że na spędzenie świąt nad morzem decydują się wyłącznie turyści, którzy mieszkają w północnej części naszego kraju. Dla nich wyjazdy w góry to przecież zbyt daleka podróż, dlatego wybierają nieco bliższą atrakcję. Okazuje się jednak, że świąteczny wypoczynek w nadmorskich kurortach to doskonała opcja dla osób, które w tym szczególnym czasie szukają przede wszystkim spokoju. Każdy chyba zdaje sobie sprawę jak zatłoczone są najpopularniejsze górskie miejscowości zarówno w okresie świąt Bożego Narodzenia jak i Wielkanocy. Dlatego też, morze jest wspaniałą alternatywą dla górskich wypraw. Nie ma nic przyjemniejszego jak poranny spacer po plaży, na której nie ma tysięcy innych osób.

 

Oczywiście do świątecznego pobytu nad morzem z pewnością nie da się łatwo namówić zapalonych narciarzy, ale przecież nie każdy jest miłośnikiem białego szaleństwa. A dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas, również w nadmorskich miejscowościach znajdzie się coś ciekawego. Gdy pogoda dopisuje można chociażby pobiegać wzdłuż plaży albo wypożyczyć kijki do nordic walking i maszerować żwawo, wdychając wspaniałe morskie powietrze. Gdy na drogach nie zalega zbyt dużo śniegu możemy również udać się na wycieczkę rowerową, dzięki czemu z pewnością dokładnie poznamy najbliższą okolicę.

 

Miłośnicy narciarstwa, którzy nie wyobrażają sobie świąt bez chociażby jednego zjazdu po stoku, nie muszą się jednak zbytnio obawiać pobytu nad morzem. Wystarczy bowiem pojechać na stok narciarski na Łysej Górze w Sopocie, z którego możemy podziwiać piękne widoki na polskie morze! Oprócz dwóch tras zjazdowych znajdują się tutaj również tor saneczkowy oraz snowpark z przeszkodami. Stok jest doskonale przygotowany na przyjęcie wszystkich miłośników narciarstwa, a sztuczne naśnieżanie zapewni świetne warunki przez cały czas naszego pobytu. Dodatkowo, dla osób które jeżdżą na nartach biegówkach, wspaniałą atrakcją jest przemierzenie w ten sposób nawet całego cypla Mierzei Helskiej. Oczywiście w tym przypadku musi nam dopisać pogoda i plaża musi być pokryta stosowną warstwą śniegu.

Bałtyk

 

Gdzie się zatrzymać nad morzem?

Zimowa oferta pensjonatów i hoteli nadmorskich jest równie bogata jak w okresie letnim. Z tą różnicą, że ich właściciele troszczą się także o ty aby ich goście poczuli miłą świąteczną atmosferę, bez względu czy jest to Boże Narodzenie czy może Wielkanoc. Poza tym ceny za nocleg w tak zwanym sezonie niskim z pewnością są bardzo zachęcające. Gdzie się jednak zatrzymać aby te święta poza domem były takie o jakich marzymy? Oczywiście decyzja zależy od tego co chcemy robić podczas takiego wypoczynku.

 

Dla osób, które lubią wygodę oraz zamierzają leniuchować w miłej atmosferze, najlepszym rozwiązaniem może być zatrzymanie się w jednym z nadmorskich hoteli. Większość z nich w tym okresie oferuje turystom specjalne pakiety świąteczne, które obejmują dodatkowe posiłki, ale także zabiegi lecznicze czy możliwość korzystania z hotelowego SPA. Jest to wręcz idealny scenariusz prawdziwego świątecznego wypoczynku.

 

Z kolei osoby, które oprócz pięknego polskiego morza chciałyby jednak zobaczyć nieco więcej, powinny wybierać noclegi w pobliżu centrów większych miast. Może być to na przykład Trójmiasto, Kołobrzeg, Ustka czy Hel. Dzięki temu, turyści lubiący zwiedzać, będą mogli szybko się do nich dostać i podziwiać lokalne atrakcje. A niemal w każdej nadmorskiej miejscowości jest mnóstwo rzeczy, które po prostu trzeba zobaczyć.

 

Turyści poszukujący maksymalnie dużo spokoju, ciszy i relaksu powinni natomiast szukać nieco mniejszych pensjonatów czy też kwater prywatnych. Właśnie w takich miejscach można naprawdę delektować się wspaniałą zimową aurą, która nad morzem jest szczególna. Kiedy nie otacza nas grono innych turystów, można naładować swoje baterie i prawdziwie odpocząć od szarej rzeczywistości. Takie miejsca często prowadzone są przez całe rodzinny, dlatego będziemy mieli większe szanse na to, aby nawet na świątecznych wczasach poczuć wspaniałą rodzinną atmosferę.

 

Mimo narzekań Polaków na to, że nasze morze jest zbyt zimne w lecie, a pogoda kapryśna, nie można zaprzeczyć, iż w zimie posiada ono niezwykły urok. Każdy kto choć raz zdecydował się na taki wyjazd, wie doskonale jak fantastyczny jest świąteczny odpoczynek w tym miejscu. Warto zatem zastanowić się nad możliwością wyjazdu nad morze, a pewnym jest, że takie święta będą niezapomnianym przeżyciem dla całej rodziny.

 

 

    Polecane wpisy