Wspaniałe francuskie miasta

Co warto obejrzeć we Francji?

Francja jest pełna uroku. Na pewno zasługuje na poznanie, a najwięcej urody mają francuskie miasta: Paryż, bogaty w wieżę Eiffla, francuskie kafejki, smakowite rogaliki, wspaniałe wina i – oczywiście – Luwr, D’Orsay i mekkę osób spragnionych rozrywki, czyli Moulin Rouge. Jeśli turysta poczuje się przytłoczony urokami Paryża, wówczas może odwiedzić małe miasteczka w tym kraju. Tam czeka Plac de Gaulle, a poza tym tylko dwie godziny zajmie podróż z Lille do Anglii. Arras oferuje dwa wspaniałe place, które zniszczyła II wojna światowa, ale na szczęście zostały one odbudowane. Rouen jest miastem Joanny d’Arc, tutaj została zgładzona, a o jej losach przypominają Stary Rynek oraz Muzeum tej znanej i ważnej osoby. Troyes nazywane jest „zakupową stolicą Francji” – w mieście istnieją drogie markowe sklepy oraz małe sklepiki. Wizyta nie musi rujnować kieszeni, a turystom zaleca się przywiezienie pustych walizek.

Wielki Lyon

Lyon jest wielki, ponieważ to miasto założyli 2000 lat temu Rzymianie. Jest to drugi ośrodek miejski co do wielkości po Paryżu.
A na deser poleca się wizytę w Nicei, mieście bogatym w muzea – jest ich aż 19, 300 hektatrów parków oraz urokliwe nabrzeże morza. Na dodatek urokliwe Stare Miasto oraz targ kwiatowy. Od 21 lutego do 5 marca co roku odbywa się tutaj karnawał – warto zatem zaplanować pobyt dokładnie w tym terminie.
Francja jest krajem kolorów, zapachów i wspaniałych zabytków. Znakomite jedzenie, wyborne wina, wspaniałe zabytki – to wszystko można znaleźć w tym kraju przez cały długi rok. Zatem pora wyruszyć do Francji, na oglądanie, zwiedzanie i pobyt. Co najmniej tygodniowy, bo dopiero kilka dni spędzonych we Francji daje pełnię wrażeń oraz pozwala na realizację marzeń.

    Polecane wpisy