Włoskie miasteczka mają urok

Obejrzyj miasteczka, omijaj miasta

Włoskie miasta są pełne gwaru, ruchu oraz zamieszania. Nie każdy turysta chce oglądać takie pełne zamętu okolice. O wiele lepiej zwiedzić małe miasteczka, w których panują cisza, spokój, a ludzie są wyciszeni oraz uśmiechnięci.

Zajrzyj do Alberobello

Alberobello jest miłym miasteczkiem z architekturą z płaskich kamieni. W tym miasteczku warto zamieszkać na kilka dni chociażby. Stożkowe kamienne dachy dodają uroku tym budynkom niczym z bajek. W takich domkach spokojnie mogłyby mieszkać pocieszne Smurfy.

Asyż i jego lokalizacja

Asyż położony jest bardzo malowniczo – z okalających miasto murów rozciąga się niepowtarzalny widok na okolicę. Krajobraz ten można nazwać kwintesencją włoskości. Koniecznie odwiedzić trzeba sanktuaria świętego Franciszka oraz świętej Klary. Każdy z nas koniecznie powinien chociaż raz w życiu zawitać do Asyżu.

Matera w regionie Basilicata

Matera słynna jest z domów wykutych w skałach. Już ponad 400 tysięcy lat temu w Materze mieszkali ludzie. Jest to jedno z najstarszych włoskich miasteczek. Zobaczyć je trzeba koniecznie.

San Gimignano w Toskanii

Jest to jedno z najpopularniejszych miasteczek, nazywane bywa „włoskim Manhattanem”, ponieważ wiele jest w nim wysokich budynków. Pochodzą one z czasów średniowiecza, ale w tym tkwi cała ich uroda.

Renesansowe Urbino pełne jest zabytkowych kościołów oraz klasztorów. Architektura Urbino zapiera dech w piersiach.

Zapraszamy do odwiedzania włoskich miasteczek, które mają niepowtarzalny wdzięk. Ich uroda jest ponadczasowa.

    Polecane wpisy