Wizyta w Kopenhadze dla fanów architektury

Piękno i Kopenhaga

Kopenhaga jest kojarzona z urodą, pięknem i poznawaniem zabytków. Wizyta w tym mieście jest wyjątkowym rozwiązaniem dla każdej osoby, która poszukuje piękna, radości i zadowolenia z życia, a Duńczycy kochają życie i wysoko je cenią. Nad kanałem można podziwiać niezwykłą architekturę. W Nyhavn znajdują się wspaniałe ogrody. Ogród Tivoli stworzono w 1843 roku i jest to jeden z najciekwszych ogrodów Danii i Kopenhagi. Wizyta w nim jest obowiązkowa – nie można odwiedzić stolicy Danii i zapomnieć o tym ogrodzie. W Tivoli można spacerować, poznawać ludzi i podziwiać wspaniałe pokazy, koncerty i prezentacje. Władze Kopenhagi dbają o zapewnienie atrakcji turystom i mieszkańcom miasta. Kopenhaga położona jest na dwóch wyspach, ale wszystko w tym mieście jest w zasięgu ręki.
Przykładem efektownej architektury jest Pałac Amalienborg, zbudowany pod koniec XVIII wieku. Jest to duża budowla, złożona z kompleksu czterech budynków. Robi ona duże wrażenie na turystach. Codziennie przed tym pałacem o godz. 11.30 odbywa się zmiana warty. Wiele osób obserwuje to malownicze wydarzenie.
Frederikskirke, kościół wzniesiony z marmuru, można podziwiać w tym mieście. Pochodzi on z XIX wieku, wybudowano go w stylach neoromańskim oraz neobarokowym. W zamku Rosenborg wzniesionym w XVII wieku można obejrzeć klejnoty koronne. Zamek Kronborg jest nazywany Zamkiem Hamleta. Wymieniać zabytki można w nieskończoność, lepiej jednak pojechać do Danii i zobaczyć je na własne oczy.