Witajcie w krainie orłów

Kraina Orłów, czyli Albania

Albania nazywana jest krainą orłów. Kraj kusi pięknymi krajobrazami, niskimi cenami odpoczynku, zabytkami, górami, plażami i jeziorami. Jest taką ziemią nieznaną, która w czasach reżimu nie była pokazywana światu. Dzisiaj jednak do Albanii warto pojechać i poznać uroki tego niezwykłego kraju.

Między dwoma morzami

Albania ulokowana jest między morzami Adriatyckim i Jońskim. Ma aurę nowości, doskonały klimat, wspaniałą kuchnię i wyjątkowe zabytki. Po drogach Albanii przemieszczają się osiołki, dźwigające paczki i kosze, ale obok nich przemykają mercedesy, bmw oraz inne luksusowe auta. Albańczycy radośnie witają turystów. Niestety, niewielu mieszkańców tego kraju zna język angielski. Porozumiewanie się w Albanii nie jest łatwe. Saranda, stolica Riwiery Albańskiej, zasługuje na odwiedzenie. W Albanii jest prawie 290 słonecznych dni w roku. W lecie jest ciepło, ale temperatury nie przekraczają 30 stopni Celsjusza.
W Albanii trzeba spróbować pysznej kawy, przekąsić byrkę, czyi pieróg ze szpinakiem, spacerować po Sarandzie. W pobliżu Sarandy znajduje się Butrinti, wykopaliska starożytnego miasta. Ich wartość sprawiła, że wpisano je na listę UNESCO. Odkrywanie Albanii na pewno będzie znakomitą przygodą, którą warto polecić każdej osobie. Zapraszamy do niezbyt znanej i nadal odkrywanej wspaniałej Albanii.