Weekend we włoskiej Florencji

Florencja, pełna sztuki i zabytków

Florencja jest wspaniałym włoskim miasem, słynącym z zabytków oraz wielowiekowej historii. Jest to stolica Toskani, regionu we Włoszech, w którym włada się najpiękniejszym językiem w całych Włoszech.

Zwiedzanie toskańskiego miasta

We Florencji trzeba zwiedzić Piazza Duomo, czyli plac pełen posągów, sklepów i barów. Galeria Uffizzi jest skarbcem, w niej pełno jest obrazów i dzieł Rafaela, Tycjana i Leonarda da Vinci. Rozkoszowanie się tym skarbcem dzieł sztuki pochłonie nawet kilka dni. Warto jednak poświęcić czas na zwiedzanie. Officina Profumo-Pharmaceutica jest najstarszą na świecie apteką pochodzącą z XIII wieku. Najstarszy w mieście most nosi nazwę Ponte Vecchio, czyli Most Stary, lecz wszyscy mówią o nim Most Złotników. W jego pobliżu znajduje się wiele jubilerskich kramików. Most łączy brzegi rzeki Arno. Gruszka i rum, cynamon czy kasztany – takie niezwykłe smaki mają słynne lody we Florencji. Zasługują na spróbowanie.

Do miasta można dojechać pociągiem, autokarem lub przylecieć samolotem. Lotnisko znajduje się zaledwie 30 minut od centrum.