Wakacje nad Polskim morzem. Czy warto?

Polska jest jednym z największych krajów na terenie całej Europy, dlatego istnieje tutaj również wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Turystyka ma w naszym kraju szerokie możliwości do tego, by się rozwijać i wydaje się, że dobrze będzie, gdy zostanie ona w jakieś mierze wspierana różnymi działaniami, które ostatecznie sprawią, że nasz rynek będzie się dobrze rozwijać. Pojawia się niekiedy pytanie czy warto między innymi spędzać wakacje nad polskim morzem. To ciekawa kwestia, którą warto sobie rozważyć, ponieważ jak wiadomo rynek turystyczny ma swoją specyfikę i turyści mają pewne oczekiwania a czy nasze morze będzie je spełniać? Jak się okazuje z tym tak naprawdę może być różnie. Pierwsza kwestia, na jaką będzie warto zwracać uwagę to między innymi jakość naszych kurortów.
 

Przygotowanie kurortów nad polskim morzem

Jak możemy się dowiedzieć rynek turystyczny w Polsce rok po roku idzie do przodu i ta oferta jest rzeczywiście na coraz lepszym poziomie, dlatego nie ma się co dziwić, że nasze kurorty są coraz lepsze. W górach i nad morzem te miejscowości, które przyjmują najwięcej klientów rzeczywiście cieszą się wielką popularnością i są dobrze przygotowane na przyjęcie gości. pod tym kątem wydaje się, że wyjazd nad polskie morze będzie atrakcyjną propozycją. Większość gości, jeśli nie mają jakichś szczególnych zainteresowań będzie zadowolona z tego jakie warunki zostaną stworzone. Co warto wziąć pod uwagę? Przede wszystkim wakacje nad Polskim morzem to czas, gdy będzie nas otaczać typowo wakacyjny rynek handlowy. W tym zakresie jak wiadomo rynek funkcjonuje tak, że przede wszystkim kieruje się ku dzieciom i to ich sklepikarze starają się przyciągać.

Zastanawiając się nad tym czy warto wybrać się nad polskie morze należy się zastanowić nad jakością plaż i wód w naszym kraju. Kurorty, które przyjmują najwięcej gości starają się obecnie zadbać o jakość plaż. W tym zakresie widać, że rynek w Polsce się poprawia i czystość plaż jest już zadowalająca, ale niestety nadal są takie miejsca, w których często spotykać będziemy pety czy pozostałości po wypitym piwie. Jeśli natomiast chodzi o wody mimo różnorakich działań niestety nadal nie są one w dobrym stanie i Bałtyk powszechnie zalicza się do morza, które jest jednym z najbrudniejszych na świecie. Praktycznie każdy kraj, który ma dostęp do Bałtyku zostawia tutaj swoje pozostałości i odpady a to niszczy wodę, która niestety wymienia się bardzo rzadko ze względu na to, żę dostęp do otwartych przestrzeni jest tylko przez niewielkie cieśniny.
 

Minus polskiego morza – niska temperatura wody

Jeśli ktoś nie jest przekonany co do tego czy warto wybrać się nad polskie morze największym problemem może być dla niego niska temperatura wody. W ostatnich latach praktycznie nad polskim morzem przez większą część wakacji nie ma warunków do kąpieli. Poziome 17-18 stopni wody nie jest zadowalający i niestety kąpiel w tych warunkach nie będzie przyjemnością. Dlatego Polskie morze poważnie na tym traci, bo za podobne pieniądze wybrać się można do Bułgarii i cieszyć się wodą na poziomie 25-26 stopni.