Umbria – powolne podróżowanie rowerem

Umbria jest wymarzona dla cyklistów

Umbria, czyli region Włoch, słynie z podróżowania rowerem po wyznaczonych trasach rowerowych. Umbria jest małym regionem, ale nie mniej pięknym niż Toskania. Jest to wspaniałe miejsce dla osób lubiących ekologię, ponieważ eko-turystyka jest znakiem firmowym Umbrii. Region zachował ślady Etrusków, których można poszukiwać podczas podróżowania rowerem. Jest to region pełen zieleni i zabytków. Asyż, czyli stolica regionu, jest wyjątkowym miastem, słynącym z życia świętego Franciszka oraz świętej Klary. Warto odwiedzić to wspaniałe miasto. Miasto zbudowano z kamienia, zadbano o każdy detal. Kościołów w nim bynajmniej nie brakuje.

Jak podróżować po Umbrii?

Podróż można zacząć w Spoleto, mieście książąt lombardzkich w dawnych czasach. Później pojechać należy do Norci, miejscowości benedyktyńskich mnichów. Umbria jest regionem słynącym z uprawy oliwek oraz produkowania oliwy z pierwszego tłoczenia. Warto zajrzeć do jednej z fabryk takiego złocistego płynu. W nim Włosi zamaczają chleb, oliwę dodają do sałatek.

Umbrię poznawaj powoli

Umbria jest niczym dobre wino: należy smakować ją powoli, podróżując rowerem i ciesząc się jej urodą. Bez wizyty w Umbrii nie można powiedzieć o pełnej znajomości Włoch.