Ukryty skarb, czyli Lizbona

Lizbona jest skarbem ukrytym

Lizbona jest największym miastem Portugalii oraz ukrytym skarbem. Podróż do Portugalii pozwoli odkryć to niezwykłe miejsce. Gotyckie katedry, niezwykłe monastyry, wspaniałe muzea – takie miejsca można znaleźć w Lizbonie. Miasto ulokowane jest na siedmiu wzgórzach, co dodaje mu wyjątkowego uroku. Kiedyś z tego miejsca żeglarze wybierali się w morskie podróże i odkrywali nieznane lądy. Dzisiaj Lizbona jest metropolią o znaczeniu globalnym oraz siedzibą portugalskiego rządu.

Kiedy przyjechać do Lizbony?

Lizbona jest miastem pięknym o każdej porze roku, ale warto wybrać się do niej w czerwcu. Jest to miesiąc, w którym odbywa się festa z okazji dnia Świętego Antonirego (noc z 12 na 13 czerwca). Udział w takiej feście będzie źródłem wielu wrażeń. Poza tym czerwiec jest ciepły, ale wolny od lipcowych i sierpniowych upałów, podczzas których zwiedzanie jest katorgą. Miesiące jesienne oraz zimowe pełne są opadów i zwiedzanie nie będzie zbyt dużą przyjemnością. Kwiecień jest bardzo wilgotnym miesiącem, dlatego lepiej zrezygnować z podróży do Portugalii w tym miesiącu.

Co warto zwiedzić?

Turyści zachęcani są do zwiedzania Klasztoru Hieronimitów oraz Torre de Bellem, miejsc wpisanych na listę dziedzictwa światowego UNESCO. Zmęczenie można ukoić w Parku Monsanto, który ma 10 kilometrów kwadratowych powierzchni. Malowniczy jest zamek św. Jerzego, który zbudowali Maurowie w XII wieku. Zamek ucierpiał znacząco podczas trzęsienia ziemi, które zdarzyło się w XVIII wieku, ale odbudowano go i dzisiaj jest jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych Lizbony. Przykładem interesującego stylu o nazwie rokoko jest Katedra Najświętszej Marii Panny w Lizbonie. Budynek wykańczają dwie wieże oraz efektowne, rozetowe okna.
W mieście urodzili się między innymi Antoni Padewski, papież Jan XXI i znany piłkarz Eusebio.
Lizbona jest miastem rzadziej odwiedzanym od hiszpańskich miast, zupełnie niesłuszne. Uroda tego miasta, jego żywiołowość oraz piękno zasługują na odkrycie.

  Polecane wpisy

  • Bilety do Chorwacji…
   Chorwacja to niewielkie państwo w Europie południowej leżące nad Morzem Adriatyckim. Kraj ten w [...]
  • Holandia
   Holandia to niewielkie państwo położone w Zachodniej Europie nad Morzem Północnym, graniczące [...]
  • Aberdeen wizyty godne
   Aberdeen – godne odwiedzin Aberdeen jest jednym ze szkockich miast. Leżu w północno-wschodniej [...]
  • Nie tylko Europa, czyli odwiedź Kazachstan
   Kazachstan mało znany Kazachstan przeciętny człowiek kojarzy z biedą i czasami ZSRR. Tymczasem od [...]
  • Mediolan – stolica zakupów i mody
   Mediolan jako miejsce niezwykłe Mediolan położony jest w północnej części Włoch. Znany jest z [...]
  • plażowanieWypoczynek a zdrowie
   Urlop to czas relaksu i wakacyjnych wyjazdów, podczas których możemy się w końcu skupić wyłącznie [...]