Turecki zachwyt, czyli tureckie pokusy

Nie wyleguj się, lecz zwiedzaj

Turcja to nie tylko hotele pięciogwiazdkowe, drinki w cenie pobytu i jedzenie o każdej porze dnia i nocy. To nie tylko opalanie się i permanentny relaks, lecz również poznawanie świata i zachwycanie się nim. Zatem pora odkryć Turcję w sposób aktywny. Zwiedzić małe wsie, miasteczka, zawitać do starożytnego Trabzonu.

Zawitaj do Trabzon

Trabzon, znany też jako Trebizon, jest miastem położonym we wschodniej części Anatolii, nazywanej też Antalya. Zostało ono stworzone w 746 wieku przed naszą erą prawdopodobnie przez greckich kupców. Imperium biznatyjskie rządziło tym miastem aż do XV wieku naszej ery. Przez miasto przebiegał Jewabny Szlak. Poo 1923 roku miasto zamieszkiwali Grecy z Pontu. Dzisiaj w mieście mieszka 400 000 ludzi. Położone nad Morzem Czarnym oferuje relaks, opoczynek i możliwości zwiedzania najbliższych okolic.

Teraźniejszość Trabzonu

Trabzon jest miastem pełnym kultury, sztuki, ważnym ośrokiem przemysłowym oraz finansowym. Miato pełne jest nowoczesnych budynków, ale na jego obrzeżach i tuż po miastem można zobaczyć autentyczne, pontyjskie domy zbudowane z drewna. Warto podjąć trud takiego oglądania atrakcji.