Turecka Riwiera nad Morzem Egejskim

Tureckiej Riwiery czar

Turecka Riwiera na wybrzeżu Morza Egejskiego jest turystycznym hitem. Blisko lotniska czynią ją dostępną. Miejsce ulokowane jest nad zatoką, w pobliżu jest sporo rzek i strumyków. Chociaż bogactwo starożytności jest imponujące to jednak Europa jest tutaj widoczna w postaci bulwarów, nowoczesnych budynków oraz centrów handlowych. Meczety i kościoły z czasów greckich oraz rzymskich ulokowane są wokół rynku. W pobliżu Kemeralt znajduje się bazar, którego początki sięgają 17 wieku. Specjalnością tego miejsca są antyczne przedmioty. W Kordonboyu zachwyca promenada zwrócona w stronę morza, a tuż przy niej wiele jest kafejek w europejskim stylu. Półwysep Cesme obfituje w drzewa figowe oraz bogactwo roślin i krzewów, romantyczne zatoki. Widok bajeczny i niezwykły dla osób przebywających po raz pierwszy w Turcji.

Znane kurorty, niezwykłe wrażenia

Ilica jest kurortem znanym ze źródeł termalnych, które pojawiają się w morzu samodzielnie, a szczególnie wokół zatoki Sifne. Poza tym miejsce to ma takie atuty, jak długie białe plaże oraz ciepłe morskie fale, które wytwarzają pewne wibracje. W okolicach Altinkum można cieszyć się cichymi, czystymi plażami. Relaks zapewniony na 100 procent.
Kurort o wdzięcznej nazwie Dalyan ma długie, ciche plaże, nad którymi rosną drzewa piniowe. W kurorcie jest wiele modnych restauracji. Miejscowości słynie z wielu żółwi, które pojawiają się tutaj i zostawiają ślady swojej obecności. Baczni obserwatorzy na pewno je zauważą. Plaża Oludeniz jest malownicza i ma zatokę o krętej linii brzegowej. Plaża prowadzi do cichej, błękitnej laguny. Xanthos, Letoon oraz Afrykanda ulokowane są blisko tego miejsca. Gdzieniegdzie znajdują się grobowce licyjskie, które wyglądają jak miniaturowe domki. Szlak prowadzi albo do ruin oraz wioski Olympos, albo do latarni morsjiej na przylądku Gelidonya. Można tam zatrzymać się na noc. Aby dojechać na wybrzeże najlepiej jest wylądować na lotnisku Dalaman i przejechać autostradą 400 między mamaris oraz Antala, oglądając bajeczne widoki po drodze.

Turcja – destynacja niezapomniana

Turcja jest niezapomnianą destynacją, którą koniecznie należy odwiedzić i zadbać o poznanie jej najciekawszych zakątków.