Turcja – podróż przez historię

Marzysz o cieple?

Marzysz o ciepłych wakacjach, szafirowym morzu, błękitnych plażach? Koniecznie wybierz się do przepięknej Turcji, kraju pełnego urokliwej przyrody i wielkiej historii. W Turcji można odpocząć, opalać się, leniuchować albo poznawać niezwykłą przeszłość wyjątkowego kraju. Każdy turysta może wybrać to, co jest najlepsze dla niego. Turcja ma ofertę dla każdego: singla, rodziny z dziećmi, pary emerytów.

Historia Turcji jest bogata

Turcja ma ponad 10 000 lat. Jej historia jest bogata i obfituje w niezwykłe atrakcje. Kraj obfituje w zabytki z czasów starożytnej Grecji i Rzymu. Jest ich sporo i koniecznie trzeba je poznać. Fantastyczny jest turecki krajobraz, pełen bujnej, zielonej roślinności, morza o niezwykłym kolorze, białych plaż z drobnym piaseczkiem. Kultura Orientu oraz zwyczaje Zachodu przeplatają się ze sobą. W miejscowości Patara zobaczyć można amfiteatr oraz łuk z czasów rzymskich. Starożytny Efez, miejsce kultu Cybele, bogini płodności przypomina o czasach dawno minionych. Najsłynniejsza ze wszystkich miast Turcji jest Troja, uwieczniona w utworze Homera, godna poznania i podziwiania.

Turcja coraz bardziej doceniana

Kraj doceniany coraz bardziej przez Polaków ma tysiące urokliwych miejsc, a ten tekst daje zaledwie przedsmak wszelkich atrakcji. Zachęcamy do podróżowania po Turcji – najlepiej w maju, na początku sezonu, gdy jest tam ciepło, ale nie upalnie i nie ma tłumów turystów z całego świata.