Tajemice Hawany

Hawana to nie tylko Castro

Stereotypowe wyobrażenia o Hawanie są następujące: kraj rządzony przez Fidela Castro, w którym produkowane są cygara, po którym jeżdżą staroświeckie amerykańskie auta i który przeżywa ogromny kryzys. Kraj biedny, ale wyjątkowej urody.

Warto obejrzeć Callejon de Hamel

To nastrojowe miejsce znajduje się w centrum Hawany, jest ono miejscem Afrokubańskiej kultury. Żywiołowa muzyka, rumba, tańczący Kubańczycy – takie obrazki można zobaczyć w tym miejscu. Jest to też miejsce, w którym obecna jest religia Santeria. Dzielnica ma atrakcje takie, jak malowidła na ścianach, niesamowita sklepy oraz wiele rzeźb.

Niezwykły Pałac Ślubów

Pałac Ślubów w Hawanie jest zbudowany w stylu neorenesansowym. Zbudowano go na początku XX wieku, a z jego okien możliwe jest podziwiane centrum miasta.Malownicze Vedado jest dzielnicą bogatą w teatry, kina oraz sklepy. Przy Avenida 23 ulokowane jest najciekawsze kino o nazwie  Yara. Ta ulica pełna jest miejsc rodem pochodzących z lat siedemdziesiątych XX wieku.

Casa Estudio de Jose Foster

Casa Estudio to miejsce pełne czaru, pełne dzieł sztuki stworzonych przez Picassa Caraibów. Nie są one wolne od wpływów dzieł Gaudiego, pełne kreatywności oraz innowacyjności. Jest to wyjątkowe, żywe dzieło sztuki. Miłośnicy Gaudiego oraz jego baśniowych dzieł koniecznie powinni zawitać do tego zakątka Hawany.
Hawana jest miastem egzotycznym, atrakcyjnym oraz słynącym z niezwykłych zakątków. O tym nie wolno zapominać podczas wyjątkowej wizyty na Kubie.