Stolica Ukrainy, czyli witajcie w Kijowie

Kijów jest najstarszym miastem oraz stolicą Ukrainy

W Kijowie świetnie można spędzić niejeden dzień. Turystów w tym mieście nie brakuje. Kijów założono w V wieku naszej ery, było to miasto ulokowane na szlaku handlowym z Konstantynopola do Skandynawii. Jest to największe miasto na Ukrainie, przez pięćset lat należało do Polski. Mieszkają w nim Ukraińcy, Rosjanie, Polacy, Żydzi i Niemcy. Miasto jest wielokulturowe i bardzo barwne, co jest wielkim walorem.

Kijów dzisiaj

Dzisiaj Kijów jest centrum gospodarczym oraz turystycznym Ukrainy. Po Kijowie można podróżować pociągiem, metrem, autobusami oraz tramwajami. Transport miejski jest całkiem sprawny i zapewnia możliwość szybkiego oraz niedrogiego przemieszczania się po mieście.

Najważniejsze zabytki w mieście

Turystom zaleca się odwiedziny w kilku najbardziej znanych zabytkach, a są to między innymi Sobór Mądrości Bożej, Ławra Peczerska, Cerkiew Nadbramna św. Trójcy, Monastery św. Cyryla oraz św. Michała Archanioła o Złotych Kopułach, cerkiew św. Andrzeja, kościoły św. Mikołaja i św. Aleksandra oraz Synagoga Centralna. Szczególnie urokliwa jest Złota Brama w Kijowie, czyli Złote Wrota – ta rekonstrukcja podoba się wszystkim. Cały świat słyszał o słynnym placu o nazwie Majdan, na którym Ukraińcy walczyli o własną wolność. Kilkanaście uczelni kształci setki tysięcy osób z całego świata, czyniąc z Kijowa miasto interesujące, dynamiczne oraz wykształcone.