Skąpana w słońcu Andaluzja

Andaluzja jest skąpana w słońcu

Na południu Hiszpanii położona jest Andaluzja, niedaleko Maroka, ludna, zamieszkała przez ponad 7,5 miliona obywateli. Jej stolicą jest Sewilla. Znana była już w starożytności, przez miasto przepływa rzeka, a kiedyś dopływały do niej ładunki złota, kamieni oraz korzeni. Wspaniała architektura rozwija się nieustannie. Znakomite zabytki i ciepła pogoda są największymi walorami Andaluzji. Ceramika andaluzyjska jest znana oraz szeroko doceniana. Kafle są zdobione geometrycznymi wzorami, kolorowe wzory są pełne egzotyki.
W Sewilli popularna była corrida, jedna z popularniejszych aren mieściła nawet 14 000 widzów. Budowa katedry została rozpoczęta z 1420 roku. Symbolem Andaluzji jest wieżyczka minaretu. Figurki świętych niesione są na platformach. W procesji reprezentowane są gildie – jest ich ponad 700 w Sewilli. Katedra kryje skarby – figury, groby, podłogi. W głównej kaplicy kryje się największy grobowiec świata. Alcazar jest mianem dawnej siedziby władców.

Sewillę odwiedź koniecznie

W Sewilli każdy znajdzie schronienie dla siebie. Życie w takim miejscu jest wyjątkowe, a pobyt wakacyjny w Sewilli ma niezwykłą magię.