Sardynia – ukochany zakątek turystów

Sardynia jest skalista

Sardynia jest skalistą wyspą. Sardynia oraz położone wokół niej wysepki tworzą włoski region.

Co warto obejrzeć na Sardynii?

Na pewno warto obejrzeć warowne wieże z I wieku p. n. e. Jest ich sporo – prawie siedem tysięcy budowli przypomina starożytność. Ciekawostką jest to, że zbudowane zostały z kamienii, które są ułożone bez użycia zaprawy.
Stolicą Sardynii jest Cagliari. Mieszkańcy posługują się językami sardyńskim i włoskim.

Niezwykła historia, piękna przyroda

Wyspa jest atrakcyjna: wysokie nabrzeża są strome i skaliste. Wyspę cechuje klimat śródziemnomorski podzwrotnikowy. Wyspą władali przez wieki Arabowie na przemian z Genueńczykami oraz mieszkańcami Pizy. Później wyspa znalazła się w rękach Hiszpanów oraz Austriaków. Burzliwa historia jest znakiem rozpoznawczym tego miejsca.

Bogactwa Sardynii

Sardynia jest bogatą wyspą. Obfituje w złoża rud cynku, ołowiu i żelaza, pokłady miedzi i alabastru. Na wyspie uprawia się rośliny strączkowe, warzywa i winorośl. Hodowane są kozy i owce. Dużą część dochodów przynosi turystyka. Sardyńczycy potrafią zadbać o turystów oraz pokazać im Sardynię w pełnej krasie. Turystów przyciąga Szmaragdowe Wybrzeże, którego atrakcjami są czyste plaże oraz błękitne morze. W takim miejscu odpoczywa się po rajsku, zapominając o całym świecie.