Rzym – muzeum pod gołym niebem

Historyczny Rzym

Rzym jest miastem pełnym historii i sztuki.
W tym niezwykłym mieście można znaleźć zabytki z każdego wieku historii ludzkości. Stylowe miasto łączy historię i współczesność, mając dla każdego gościa coś wyjątkowego. Nawet osoby nie będące katolikami chętnie odwiedzają Muzea Watykańskie czy Bazylikę Świętego Piotra – są to zabytki, których nie może ominąć żaden wykształcony człowiek. Bazylika Świętego Piotra jest wspaniała, monumentalna, a oglądanie tego zabytki sprawia, że każdy turysta traci dech w piersiach. Dzieło Michała Anioła nie ma sobie równych.

Ochłoda w upalny dzień, czyli rzymskie fontanny

Po wizycie w zabytkach sakralnych koniecznie trzeba zawitać na Piazza Navona. Trzy barokowe fontanny są źródłem wzruszeń artystycznych oraz ożywczej bryzy w upalne dni. Na placu znaleźć można cukiernię, w której są pyszne lody – właściciel twierdzi, że są one najlepsze w Rzymie, jednak do takich przechwałek podchodzimy ostrożnie.

Pyszne owocowe orzeźwienie

Na Placu Campo di Fiori pysznią się stragany pełne pomarańczy, jabłek, truskawek – ich zawartość uzależniona jest od sezonu. Sposób wyeksponowania owoców sprawia, że obserwatorom ślinka napływa do ust. Jak odmówić sobie smakowitej przekąski? Po przechadzce pora powrócić do zwiedzania. Panteon, zabytek zbudowany między 25 a 27 wiekiem przed naszą erą, czeka na turystów. W tym niezwykłym budynku zobaczyć można grobowiec Rafaela. Później zaglądamy do Coloseum, starożytnego amfiteatru, oraz na Forum Romanum. Spacer po Rzymie przypomina wizytę w gigantycznym muzeum. Gdyby kamienie mogły mówić…

Jak przemieszczamy się po Rzymie?

Rzym można zwiedzać pieszo, autobusem lub metrem. Metro jest najlepszym sposobem podróżowania po Wiecznym Mieście, ponieważ pozwala unikać korków. Bilety kosztują niewiele, podróż po Rzymie metrem kosztuje około 2-3 euro dziennie. Szybko, wygodnie i bez ulicznego kurzu i hałasu można przemieszczać się tym środkiem lokomocji. Grupy wycieczkowe zostawiają autokary na parkingu ulokowanym na obrzeżach miasta i wyruszają na podbój Rzymu metrem. Z wycieczki do Rzymu warto oprócz wrażeń przywieźć zdjęcia – pozwolą one powrócić do Wiecznego Miasta wielokrotnie, szczególnie w mroźne, zimowe wieczory.

  Polecane wpisy

  • Odpoczynek w Anglii
   Wielka Brytania wabi historią i przyrodą Wielka Brytania wabi historią i przyrodą. Na pewno warto [...]
  • Nad modrym Dunajem
   Nad modrym Dunajem leży Budapeszt Węgry kojarzą się nam z papryką, tokajem, zabytkami i ognistym [...]
  • Kulturalny weekend w Rotterdamie
   Rotterdam – poznaj miasto koniecznie Aby poznać Rotterdam warto spędzić dwa dni w tym [...]
  • Europa podziwia muzea
   Nocne, nieodpłatne zwiedzanie Europejska noc muzeów trwa od 16 do 18 maja 2015 roku. W tych dniach [...]
  • Gdzie można spędzić Walentynki?
   Walentynki można spędzić w całej Europie Najpopularniejsze jednak są duże miasta: Praga, Paryż, [...]
  • Wypoczynek w Turcji – kilka porad
   Kraina słońca oraz relaksu Turcja jest krainą słońca, relaksu i radości. Polacy chętnie odwiedzają [...]