Rzym – muzeum pod gołym niebem

Historyczny Rzym

Rzym jest miastem pełnym historii i sztuki.
W tym niezwykłym mieście można znaleźć zabytki z każdego wieku historii ludzkości. Stylowe miasto łączy historię i współczesność, mając dla każdego gościa coś wyjątkowego. Nawet osoby nie będące katolikami chętnie odwiedzają Muzea Watykańskie czy Bazylikę Świętego Piotra – są to zabytki, których nie może ominąć żaden wykształcony człowiek. Bazylika Świętego Piotra jest wspaniała, monumentalna, a oglądanie tego zabytki sprawia, że każdy turysta traci dech w piersiach. Dzieło Michała Anioła nie ma sobie równych.

Ochłoda w upalny dzień, czyli rzymskie fontanny

Po wizycie w zabytkach sakralnych koniecznie trzeba zawitać na Piazza Navona. Trzy barokowe fontanny są źródłem wzruszeń artystycznych oraz ożywczej bryzy w upalne dni. Na placu znaleźć można cukiernię, w której są pyszne lody – właściciel twierdzi, że są one najlepsze w Rzymie, jednak do takich przechwałek podchodzimy ostrożnie.

Pyszne owocowe orzeźwienie

Na Placu Campo di Fiori pysznią się stragany pełne pomarańczy, jabłek, truskawek – ich zawartość uzależniona jest od sezonu. Sposób wyeksponowania owoców sprawia, że obserwatorom ślinka napływa do ust. Jak odmówić sobie smakowitej przekąski? Po przechadzce pora powrócić do zwiedzania. Panteon, zabytek zbudowany między 25 a 27 wiekiem przed naszą erą, czeka na turystów. W tym niezwykłym budynku zobaczyć można grobowiec Rafaela. Później zaglądamy do Coloseum, starożytnego amfiteatru, oraz na Forum Romanum. Spacer po Rzymie przypomina wizytę w gigantycznym muzeum. Gdyby kamienie mogły mówić…

Jak przemieszczamy się po Rzymie?

Rzym można zwiedzać pieszo, autobusem lub metrem. Metro jest najlepszym sposobem podróżowania po Wiecznym Mieście, ponieważ pozwala unikać korków. Bilety kosztują niewiele, podróż po Rzymie metrem kosztuje około 2-3 euro dziennie. Szybko, wygodnie i bez ulicznego kurzu i hałasu można przemieszczać się tym środkiem lokomocji. Grupy wycieczkowe zostawiają autokary na parkingu ulokowanym na obrzeżach miasta i wyruszają na podbój Rzymu metrem. Z wycieczki do Rzymu warto oprócz wrażeń przywieźć zdjęcia – pozwolą one powrócić do Wiecznego Miasta wielokrotnie, szczególnie w mroźne, zimowe wieczory.

  Polecane wpisy

  • Poczdam, czyli miasto nad Hawelą
   Urokliwy Poczdam nad Hawelą We wschodnich Niemczech, nad Hawelą, znajduje się Poczdam. Miasto [...]
  • Węgry
   Chcąc wybrać się w podróż zagraniczną do ciekawego kraju leżącego stosunkowo blisko Polski i [...]
  • Odpoczynek na Bali
   Bali jest urokliwym miejscem w Indonezji Urokliwe Bali jest jednym z przykuwających wzrok miejsc w [...]
  • Bułgaria
   Bułgaria to kraj położony na południowo wschodnim krańcu Europy, znajdujący się na Bałkanach i [...]
  • EXPO w Mediolanie – tam trzeba być
   Expo w Mediolanie to wydarzenie światowe EXPO w Mediolanie zaczęło się hucznie 1 maja 2015 roku i [...]
  • góry zimąWypoczynek świąteczny w górach
   Polskie święta, zarówno te Bożego Narodzenia jak i Wielkanoc, posiadają niepowtarzalny klimat, [...]