Ruiny, starożytność i turysta

Włoskie ruiny są wyjątkowe

Ruiny we Włoszech są odwiedzane przez turystów
Turyści lubią miejsca niestandardowe. Pełne ruin, tajemnic i czaru.Takie jest Agrigento. W starożytności miasto prowadziło ożywiony handel, sprzedając zboże, oliwę, wino i wyroby ze skóry. Zajmowało aż 18 hektarów i było potężne. Dzisiaj jest zbiorem ruin – siedem świątyń w stylu doryckim przykuwa wzrok. Do czasów współczesnych przetrwały fragmenty wielkich bram. I to wszystko, co zachowało się do dzisiaj.
Akwilea jest parkiem archeologicznym, pełnym ruin z czasów przeszłości. Miejsce nadaje się dla archeologów i badaczy starożytności. Przeciętnego turysty nie zainteresuje.
W Barumini na wyspie Sardynii przetrwały intrygujące budynki o nieznanym przeznaczeniu. Cały kompleks budowli przetrwał do dnia dzisiejszego. Caserta ma ogromny pałac, w którym nigdy nie zamieszkała rodzina królewska. 1200 sal sprawia kolosalne wrażenie. W Caste del Monte oczy cieszy średniowieczny zamek z XIII wieku.
Zapraszamy Państwa do odwiedzenia tych miejsc, a na pewno poznają Państwo nowe oblicze Włoch. Starożytne, niezwykłe i pełne zabytków z czasów Cesarstwa Rzymskiego.