RPA, czyli kraj na końcu świata

RPA jest krajem ulokowanym na samym południu Afryki

Słynie z bogactwa, skomplikowanej historii oraz niezwykłej historii Nelsona Mandeli. Państwo istnieje od XVII wieku, kiedyś tworzyli je osadnicy z Holandii. Od 1994 roku, czyli od czasu pierwszych wyborów, rządzi w tym kraju Afrykański Kongres Narodowy. Jest to największa gospodarka w Afryce, kraj zamożny i oferujący wspaniałe możliwości każdej osobie, która poszukuje tutaj możliwości rozwoju i pragnie zapewnić godny byt sobie oraz własnej rodzinie.

Kraj znany jest z posiadania kilku stref klimatycznych, diamentów, bogactwa oraz turystyki. W kraju mieszkają czarni Afrykańczycy, Mulaci,osoby o białym kolorze skóry, Hindusi oraz Azjaci.

Co można zobaczyć w RPA?

Afryka słynie z bujnej przyrody. Fauna i flora są tutaj wyjątkowe. Turyści mogą polować z aparatem fotograficznym na słonie, nosorożce i hipopotamy. Niedaleko Przylądka Dobrej Nadziei można obserwować 17 tysięcy pingwinów, gatunku będącego pod ochroną. Państwo słynie z kultury, jest wielokulturowym tyglem wielu nacji. Pochodzą z niego tak znane osoby, jakJohn Maxwell Coetzee oraz Nadine Gordimer, laureaci literackiej Nagrody Nobla. Nazwiska znane wielbicielom literatury z całego świata.