Rodzinny wypoczynek świąteczny

Bezsprzecznie święta Bożego Narodzenia oraz Wielkanoc to dwa okresy w roku, które kojarzą się z rodzinną atmosferą. Jest to czas, który powinniśmy spędzić z najbliższymi, ciesząc się z tego, iż mamy możliwość pobycia choć przez kilka dni razem. Obecnie coraz więcej osób wykorzystuje tą okazję i decyduje się na rodzinny wypoczynek gdzieś poza domem. Wielu z nas ma już dość stresu związanego ze świątecznymi przygotowaniami, a takie nawet krótkie wczasy z pewnością pozwolą nam w końcu naprawdę odpocząć. Dokąd zatem zabrać rodzinę na najbliższe święta?

 

Górskie eskapady

 

Pierwszy pomysł jaki zwykle wpada nam do głowy, kiedy zastanawiamy się nad celem naszego wyjazdu świątecznego, to oczywiście góry. I nie chodzi tutaj wyłącznie o święta Bożego Narodzenia. Często bowiem również termin świąt Wielkanocnych daje nadzieję na wciąż zimową aurę. Wydaje się to zatem doskonałym pomysłem, zwłaszcza dla osób, które uwielbiają białe szaleństwo pod postacią jazdy na nartach lub snowboardzie. Wzdłuż całego południowego krańca Polski możemy znaleźć mnóstwo interesujących miejsc, które w tym szczególnym okresie, zapewnią nam miłą świąteczną atmosferę i wiele atrakcji. Podczas wyboru kierujmy się jednak nie tylko ilością dostępnych tras zjazdowych, ale także tym co w danym miejscu znajdziemy poza ośnieżonymi stokami. Zwłaszcza jeżeli na wyprawę wyruszamy z małymi dziećmi powinniśmy się zatroszczyć o zróżnicowaną rozrywkę dla nich. Może to być popołudnie spędzone na basenie, wizyta w ciekawym muzeum albo nawet zwykły spacer rodzinny.

 

Mazury i Kaszuby – dla szukających spokoju

 

Polskie góry to piękne krajobrazy, ale zwłaszcza w okresie świątecznym, są to niezwykle zatłoczone miejsca. Ilość turystów jest naprawdę duża, dlatego zwykle nie ma mowy o spokojnym spacerze w jakimś odludnym miejscu. W związku z tym, jeżeli nasza rodzina potrzebuje wyciszenia, doskonałymi celami takiej podróży będą Mazury oraz Kaszuby. Choć turystów jest tu znacznie mniej niż na południu Polski, krajobrazy tutaj są równie bajkowe. Otaczające nas niemal z każdej strony lasy i jeziora pozwalają na spędzenie czasu w wyjątkowo rodzinnej atmosferze, niezakłóconej żadnymi hałasami. Co więcej, na Kaszubach również można oddać się białemu szaleństwu. Znajduje się tu kilka bardzo atrakcyjnych stoków narciarskich, dzięki czemu możemy poczuć się jak w prawdziwych górach.

mazurskie jeziora zimą

mazurskie jeziora zimą

Oprócz oferowanego nam w tych miejscach spokoju, dużą zaletą tych regionów Polski jest to, że w okresie świątecznym wypoczniemy tu po znacznie niższej cenie, niż chociażby w górach właśnie. A dla wielu rodzin jest to niezwykle istotna kwestia.

 

Polskie morze zimą

 

Równie atrakcyjną cenowo ofertę w okresie świątecznym przygotowują dla nas miejscowości nadmorskie. Jeszcze do niedawna mało kto mógłby pomyśleć o zimowym czy wczesno wiosennym wypoczynku w tym miejscu. Teraz jednak, coraz więcej osób docenia piękno polskiego morza zimą oraz zbawienny wpływ zawartego w powietrzu jodu na nasze zdrowie. Każdy kto choć raz wybrał się na spacer plażą właśnie w tych nietypowych porach roku, wie jak wspaniałe jest to uczucie. Pokryty śniegiem piasek, kry na morzu oraz rześkie powietrze pozwalają jednocześnie napawać się pięknem tego krajobrazu oraz naprawdę odpocząć. Święta w tym miejscu to z pewnością wyjątkowe doświadczenie dla całej rodziny, zwłaszcza jeśli na co dzień mieszkamy zbyt daleko, aby móc częściej przyjeżdżać nad morze. Dodatkowo, niemal wszystkie większe miejscowości nadmorskie to raj dla osób, które lubią zwiedzać. Jest tutaj mnóstwo miejsc wartych odkrycia, które zainteresują zarówno dzieci jak i dorosłych.

 

A może wyjazd za granicę?

 

Kolejną alternatywą dla świąt spędzonych w kuchni i przy suto zastawionym stole, jest wyjazd zagraniczny całą rodziną. Obecnie pojawia się coraz więcej ofert biur podróży, które kuszą obietnicą niezapomnianych wczasów all inclusive. Głównymi kierunkami są oczywiście tak zwane ciepłe kraje, jak chociażby Egipt, Seszele czy Wyspy Kanaryjskie. Z pewnością przyjemnie jest się wyrwać z chłodnych polskich klimatów w takie miejsca, jednak święta spędzone pod palmami nie spełniają oczekiwań każdego. Wiele osób nie wyobraża sobie na przykład Bożego Narodzenia bez tradycyjnej choinki czy nawet odrobiny śniegu. Dlatego też, decydując się na świąteczny wyjazd za granicę sporo rodzin szuka ofert w krajach, które jednak są zbliżone klimatem i tradycjami do tych polskich. Mimo chęci ucieczki od typowych świątecznych obowiązków, wciąż chcemy poczuć niezwykłą atmosferę, czy nawet magię świąt.

 

Wyspy Kanaryjskie zimą

Wyspy Kanaryjskie zimą

Gdzie zarezerwować nocleg?

 

Oferta noclegowa w każdym większym ośrodku turystycznym w naszym kraju jest naprawdę szeroka. W zależności od tego jak dużo chcemy wydać oraz jakiego komfortu oczekujemy, możemy znaleźć mnóstwo ciekawych propozycji.

 

Chcąc zapewnić sobie maksimum swobody, warto zastanowić się nad wynajęciem samodzielnego domku. Dzięki temu będziemy w stanie stworzyć intymną rodzinną atmosferę, w czym z pewnością pomoże uroczy wystrój tego typu miejsc oraz płomień palący się w kominku. Wigilia lub też wielkanocne śniadanie w takim otoczeniu na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

Szukając nieco wygodniejszych rozwiązań możemy się zatrzymać na przykład w gospodarstwie agroturystycznym, które bez wątpienia będzie samo w sobie atrakcją dla naszych dzieci. Możliwość kontaktu z mieszkającymi w gospodarstwie zwierzętami to nierzadko spore przeżycie dla najmłodszych. Dorośli z kolei na pewno docenią możliwość zjedzenia pysznych domowych potraw, przygotowanych często przez samą gospodynię, na podstawie tradycyjnych przepisów.

 

Pensjonaty i hotele to propozycja dla tych rodzin, które chcą spokojnie wypoczywać nie martwiąc się o nic. Pakiety świąteczne w tego typu miejscach są zazwyczaj bardzo atrakcyjne, dzięki czemu cała rodzina może cieszyć się doskonałym wypoczynkiem. Mnóstwo hoteli oprócz rozbudowanej oferty gastronomicznej, umożliwia również swoim gościom korzystanie ze SPA czy basenu. Może być to zatem świetną rozrywką zarówno dla dorosłych jak i dla nieco młodszych członków rodziny. Coraz więcej właścicieli przygotowuje także specjalne atrakcje dla swoich najmłodszych gości. Często mogą oni liczyć na zorganizowane zabawy pod okiem profesjonalnych animatorów. Oprócz doskonałej zabawy dla dzieci, oznacza to także trochę wolnego czasu dla rodziców – zatem jest to naprawdę dobre rozwiązanie.

  Polecane wpisy

  • Meksyk i Cancun
   Cancun w Meksyku Cancun leży w Meksyku, a jego nazwa znaczy gniazdo węży. Miasto istnieje [...]
  • Brno i Czechy
   Duże miasto i jego uroki Czeskie Brno jest miastem o bogatem historii. Pierwsze wzmianki o mieście [...]
  • Dziesięć miejsc, które trzeba zobaczyć
   Co zobaczyć na świecie? Proszę przeczytać  ten tekst! Na świecie wiele miejsc trzeba obejrzeć. [...]
  • Tygiel wielu kultur, czyli Bruksela
   Bruksela jest tyglem wielu kultur Bruksela w XXI wieku jest miastem wielu kultur. Można w niej [...]
  • Wspaniałe francuskie miasta
   Co warto obejrzeć we Francji? Francja jest pełna uroku. Na pewno zasługuje na poznanie, a najwięcej [...]
  • Aberdeen wizyty godne
   Aberdeen – godne odwiedzin Aberdeen jest jednym ze szkockich miast. Leżu w północno-wschodniej [...]