Portugalia, co warto wiedzieć

Portugalia była krajem żeglarzy

Vasco da Gamma oraz Magellan pochodzili z tego kraju. Dotarli do Chin, Japonii oraz Indii. Sprawili, że Portugalia stała się potęgą morską i kolonialną.

Co robić w Portugalii?

W Lizbonie na pewno trzeba podróżować po uliczkach starymi kolejkami. Drewniane wagoniki z mozołem wspinają się po stromiznach. Można wysiąść z tramwaju i zwiedzić kościół, w którym znajdują się relikwie świętego Vincentego. Z tarasu kościoła Santa Lucia widać port i Stare Miasto. Po trudach warto usiąść w kafejce, wypić jakiś zimny napój i patrzeć na Lizbończyków grających w karty.  Jest to ich ulubiona rozrywka. Wyrażają niezadowolenie krzycząc. Później zwiedza się Katedrę, największy i najstarszy kościół w tym mieście. Fontanny w Lizbonie pochodzą z Francji i stoją od 1880 roku. Większość zabudowy pochodzi z XVIII wieku, ponieważ wcześniejsze budowle zniszczyło wielkie trzęsienie ziemi. W nowoczesnym centrum handlowym można znaleźć 400 sklepów i 10 wielkich kin. Niedaleko Lizbony, zaledwie 10 kilometrów od miasta, leży Cascais, miły port, niegdyś odwiedzany przez bogatych, dzisiaj ukochany przez romantyków. Codziennie rano w morze wypływają rybackie łodzie, aby złowić ryby i zapewnić pożywienie rodzinom, a część sprzedać turystom. W Cascais istnieje letnia rezydencja królewska, w której obecnie zatrzymuje się w lecie prezydent Portugalii. Na końcu plaży, na skalistej skarpie, podziwiać można jedną z najpiękniejszych latarni morskich w Portugali. W Portugalii uprawia się dęby korkowe, jeden z najważniejszych towarów eksportowych Portugalii, ponieważ ten kraj zapewnia połowę światowego zapotrzebowania na ten produkt.
Ten krótki opis powinien rozbudzić apetyt na pobyt w Portugalii, kraju niezbyt bogatym, ale jakże bardzo nastrojowym. 830 kilometrów plaż pozwoli opalać się w wyjątkowo dobrych warunkach.

  Polecane wpisy

  • Monte Carlo w Monaco
   Monte Carlo w Monaco – mnóstwo atrakcji Monte Carlo jest atrakcyjnym miejscem – w 2013 [...]
  • Odpoczynek na Majorce
   Piękna i cicha Majorka Majorka jest piękna i urokliwa. Stolicę Balearów koniecznie trzeba odwiedzić [...]
  • Przewodnik po Seulu
   Seul, czyli drzwi do Korei Południowej Korea Południowa jest krajem zawieszonym między silnymi [...]
  • Wyspy Kanaryjskie na wakacje
   Relaksuj się na Kanarach Odpoczywanie na Kanarach jest znakomitym sposobem spędzania wakacji. [...]
  • Niewyobrażalny luksus
   Niewyobrażalny luksus Las Vegas kojarzone jest z luksusem, zabawą i kiczem. Jednak chociaż raz w [...]
  • góry zimąWypoczynek świąteczny w górach
   Polskie święta, zarówno te Bożego Narodzenia jak i Wielkanoc, posiadają niepowtarzalny klimat, [...]