Porady przy pakowaniu ubrań

Daj spokój, naprawdę chcesz się nie wyróżniać pośród miejscowych?

Większość Twojego bagażu wypełniona jest ubraniami, co powinieneś zminimalizować poprzez zabieranie mniejszej ich ilości. Doświadczeni podróżnicy próbują zabrać tylko rzeczy które będą wielokrotnie noszone, będą stanowić uzupełnienie innych rzeczy i będą miały wiele zastosowań np. nie pływam z reguły także w razie czego będę to robił w spodenkach a nie stroju kąpielowym). Pakując pamiętaj o użyteczności kolorów, neutralne kolory takie jak czarny, granatowy i khaki nie wymagają rozeznania w modzie i mogą być bardzo wszechstronne.

Aby poszerzyć swoją garderobę, zaplanuj spędzenie 10 minut na małym praniu co kilka nocy, lub rozważ wizytę w lokalnej pralni. Wybieraj materiały które są odporne na pogniecenia ,lub dobrze z nimi wyglądają. Jeśli dobrze wyciśniesz ubrania po praniu, powinny one wyschnąć przez noc w Twoim pokoju hotelowym.

Wielu podróżników dużą uwagę przywiązuje do odpowiedniego ubioru. Podczas sezonu wszyscy chodzą ubrani zwyczajnie, nawet podczas pobytu na symfonii, w operze lub teatrze. Niektóre z wydarzeń kulturalnych wymagają bardziej oficjalnego stroju, zwłaszcza poza sezonem lecz ciężko spotkać w nim zwykłych turystów. Kobiety które nie zabierają sukienek lub spódnic poradzą sobie doskonale w parze ładnych spodni.

Jeśli próbujesz się wpasować, zdaj sobie sprawę z tego jaki ubiór panuje na danym terenie. Warto wydać trochę więcej pieniędzy aby dobrać odpowiednie ciuchy na podróż. Tak długo jak nie nosisz niczego co może być uważane za obraźliwe lub odrzucające , ubieraj się w sposób który spowoduje ,że będziesz czuł się komfortowo. Najważniejsze jest to aby się wpasować i być wyczulonym kulturowo, dlatego uważam na swoje maniery a nie krój swoich ubrań.

Więcej porad dla kobiet

NMiejscowy mężczyznaiektóre kobiety zabierają ze sobą jedną lub dwie spódniczki ponieważ są tak fajne i oddychające jak spodenki ale bardziej eleganckie. Lekka spódnica z domieszką materiału będzie łatwa do spakowania, tak samo jak wygodny pas pasujący do niej. Spódnice pasują do wszystkiego i można je łatwo połączyć z pończochami lub ciepłymi rajstopami jeśli jest ciepło.

Wypróbuj jedwab, mikrofibrę lub elastyczne koronki, które schną szybciej niż bawełna, lecz oddychają bardziej niż nylon. Zabierz co najmniej dwa biustonosze (co jeśli zostawisz jeden z nich przypadkiem na wieszaku przy prysznicu?). Stanik sportowy może służyć jako top do wspinaczki lub wypoczynku. Nie potrzebujesz bikini aby wypróbować opalania topless na plażach, możesz po prostu zsunąć górę w kostiumie jednoczęściowym.

Akcesoria: Szaliki dodają Twojej ograniczonej szafie kolory których potrzebuje. Dodają smaku Twojemu ubiorowi, są lekkie i łatwe do spakowania, a jeśli zakupisz je na miejscu mogą stanowić fajną pamiątkę. Niektóre kobiety zabierają szal dużych rozmiarów lub bawełniane okrycie które służą jako substytut swetra, owinięcie głowy, spódnica w kościele lub kocyk w pociągu. Kamizelki i kardigany mogą być noszone samodzielnie bądź zmieszane i dopasowane do innych ubrań aby dać Ci możliwość ubrania się na kilka różnych sposobów jak i również zapewnić ciepło w zimne dni. Zostaw rzeczy wartościowe i krzykliwą biżuterię w domu.