Polowanie na trufle w Istrii

Istria, czyli truflowa kraina

Istria jest krainą pełną trufli. Wrzesień jest wymarzoną porą na zbieranie tego przysmaku – niebo jest niebieskie, wszędzie pełno zieleni i świeżego powietrza. Na Istrii zobaczyć można wspaniałe budowle w stylu weneckim, pełne łukowych okien oraz dekoracji naściennych. Wąskie, brukowane uliczki prowadzą ku wielkiej przygodzie. Istria jest półwyspem w południowej Europie, należącym do Chorwacji, Słowenii i Włoch. Ludność zamieszkująca ten półwysep posługuje się między innymi językami chorwackim, weneckim oraz słoweńskim.

Nowa Toskania

Istria jest nazywana „nową Toskanią”. Stolicą regionu jest Pula. Istria składa się z trzech regionów, które mają kolorystykę czerwoną, białą i szarą. Czerwień nadają gleby, płodne i pełne winorośli oraz gajów oliwnych. Biel pochodzi z wapiennych dolin. Szarość pochodzi z pewnego gatunku gleb, który jest szczególnie przyjazny truflom. Szczególnie polecana jest trufla o nazwie Giancarlo Zigante, która ważyć może 1,3 kilograma. Tak duża trufla trafiła na łamy Księgi Rekordów Guinessa.

Turyści lubią Rovinj

Turyści chętnie odwiedzają Rovinj, małą miejscowość, pełną rzymskich śladów. Interesującym punktem tej miejscowości jest kościół świętej Eufemii wzniesiony w stylu barokowym. Miasto warto obejrzeć w dzień, a wieczorem można wybrać się nad Adriatyk, do baru Valentino. Można usiąść na skałach, na których leżą wygodne poduszki. Na stołach ulokowane są świeczki, a kelner przynosi aromatyczne koktajle.