Polowanie na trufle w Istrii

Istria, czyli truflowa kraina

Istria jest krainą pełną trufli. Wrzesień jest wymarzoną porą na zbieranie tego przysmaku – niebo jest niebieskie, wszędzie pełno zieleni i świeżego powietrza. Na Istrii zobaczyć można wspaniałe budowle w stylu weneckim, pełne łukowych okien oraz dekoracji naściennych. Wąskie, brukowane uliczki prowadzą ku wielkiej przygodzie. Istria jest półwyspem w południowej Europie, należącym do Chorwacji, Słowenii i Włoch. Ludność zamieszkująca ten półwysep posługuje się między innymi językami chorwackim, weneckim oraz słoweńskim.

Nowa Toskania

Istria jest nazywana „nową Toskanią”. Stolicą regionu jest Pula. Istria składa się z trzech regionów, które mają kolorystykę czerwoną, białą i szarą. Czerwień nadają gleby, płodne i pełne winorośli oraz gajów oliwnych. Biel pochodzi z wapiennych dolin. Szarość pochodzi z pewnego gatunku gleb, który jest szczególnie przyjazny truflom. Szczególnie polecana jest trufla o nazwie Giancarlo Zigante, która ważyć może 1,3 kilograma. Tak duża trufla trafiła na łamy Księgi Rekordów Guinessa.

Turyści lubią Rovinj

Turyści chętnie odwiedzają Rovinj, małą miejscowość, pełną rzymskich śladów. Interesującym punktem tej miejscowości jest kościół świętej Eufemii wzniesiony w stylu barokowym. Miasto warto obejrzeć w dzień, a wieczorem można wybrać się nad Adriatyk, do baru Valentino. Można usiąść na skałach, na których leżą wygodne poduszki. Na stołach ulokowane są świeczki, a kelner przynosi aromatyczne koktajle.

  Polecane wpisy

  • Strasbourg, jedno z atrakcyjnych miast
   Strasbourg jest jedną z atrakcji Alzacji Miasto jest stolicą Alzacji. Warto w nim spędzać czas i [...]
  • Węgry
   Chcąc wybrać się w podróż zagraniczną do ciekawego kraju leżącego stosunkowo blisko Polski i [...]
  • Bon Sol na Majorce
   Hotel Bon Sol wśród słońca Hotel Bon Sol znajduje się na Majorce. Ten luksusowy, pięciogwiazdkowy [...]
  • Dlaczego warto podróżować?
   Podróże są warte uwagi Podróże zasługują na uwagę. Dlaczego warto podróżować i poznawać świat? Oto [...]
  • Graycliff na Bahamach
   Na Bahamach miły relaks Na Bahamach odpocząć można w różnych hotelach. Najmilszy jest hotel [...]
  • Tygiel wielu kultur, czyli Bruksela
   Bruksela jest tyglem wielu kultur Bruksela w XXI wieku jest miastem wielu kultur. Można w niej [...]