Poitiers we Francji

Poitiers jest miastem we Francji

Poitiers znajduje się we Francji. To miasto ma historyczne znaczenie. Nie jest duże, mieszka w nim zaledwie niespełna 85 tysięcy osób, ale jego historia jest bardzo bogata. Odbyły się w nim dwie wielkie bitwy, jedna w VIII, a druga w XIV wieku, ale dzisiaj słynie z zabytków oraz uniwersytetu dobrej klasy. W przeszłości miastem władali Rzymianie, Francuzi oraz Anglicy. Dzisiaj miasto należy do Francji. Znane jest jako miasto 100 wież oraz 80 zabytków wysokiej klasy.

Jak dostać się do Poitiers?

Do Poitiers dotrzeć można samolotem linii Ryanair lub samochodem. Podróżowanie po Francji jest lekkie i łatwe, ponieważ drogi są odremontowane i dobrej jakości.
Miejscowość jest niewielka, więc po samym mieście najłatwiej przemieszczać się na piechotę, samochód jest zbędny.

Co warto obejrzeć w mieście?

Na pewno Baptyserium, czyli budynek, w którym organizowano chrzty. Znajdują się nim sarkofagi królów z dynastii Merowingów. Dodatkowo kościoły, katedrę oraz kamienice. Zabytkowy charakter miasta został utrzymany i przetrwał wieki. Kościół Notre Dames pochodzi z XII wieku i jest perełką sztuki romańskiej, cenioną przez badaczy czasów średniowiecza oraz podziwianą przez turystów.
Wielbiciele współczesności koniecznie powinni odwiedzić Futuroscope, czyli ogromne kino 3D, ulokowane na obrzeżach Piotiers. Jeśli kogoś znudzi Francja, zmęczy Paryż i utrudzą duże miasta, powinien koniecznie zawitać do Poitiers i podziwiać historię oraz teraźniejszość tego miasta.