Podróżuj ze swoją saszetką – Twoim personalnym sejfem

Saszetki będące znacznie bardziej bezpieczne aniżeli portfele podróżne, mogą zagwarantować Ci spokojne spędzenie wypoczynku. Sam zawsze z nią podróżuje ponieważ jest mała, ma przyszyty pasek który zaciska się na biodrach , tuż przy spodniach, tak że noszę ją kompletnie ukrytą pod ubraniem. Większość ludzi nosi ją na brzuchu ,ale jeśli tak będzie wygodniej możesz ją obrócić na plecy (niektórzy preferują używanie woreczka na szyję ,noszonego jak naszyjnik chowany pod koszulkę lub ukrytej kieszeni przy pasku). Podróżnicy powinni trzymać karty debetowe i kredytowe, oraz zapasową gotówkę właśnie w takiej saszetce.

Dzięki niej, wszystkie Twoje najważniejsze dokumenty są tak samo zabezpieczone i odcięte od możliwości dotyku jak Twoja bielizna. Zastanawiałeś się kiedyś nad tym? Każdego dnia zakładasz na siebie bieliznę i nie myślisz o niej przez cały dzień, a kiedy rozbierasz się wieczorem pewnym jest ,że będzie znajdować się dokładnie w tym samym miejscu w którym ją założyłeś. Tak samo jest z moimi rzeczami wartościowymi, które noszę w saszetce i mogę nazwać luksusem to, że nie muszę cały dzień się o nie martwić. Niekomfortowo czuję się jedynie wtedy kiedy jej nie noszę.

Kobieta z saszetką

Utrudnij zadanie kieszonkowcom poprzez trzymanie swoich rzeczy w saszetce i ukryj ją pod ubraniami

Podróżujący z niczym wartościowym z wyjątkiem tego co w ich saszetce są tak właściwie niewrażliwi na wszelkiego rodzaju kradzieże. Trzeba mieć jednak na uwadze ,iż aby tak było musisz schować saszetkę pod Twoimi ubraniami. Najczęstszym błędem jest pozostawienie saszetki na wierzchu zaraz po wyjęciu z niej karty lub gotówki, umożliwiając zerwanie jej potencjalnemu złodziejowi, dlatego też pamiętaj ,że po użyciu jej, zawsze chowaj ją pod ubrania. Nie chowaj jej również do torby na pasku lub innych tego typu schowków.

Nigdy nie zostawiaj saszetki „ukrytej” np. pod ręcznikiem na plaży – złodzieje od razu to spostrzegą , najlepszym wyjściem byłoby zostawienie jej w domu. Kiedy jesteś w podróży lub po prostu spisz w niepewnym miejscu zawsze miej ją ukrytą przy sobie, nawet możesz ją mieć kiedy idziesz pod prysznic – zawiniętą w foliowe opakowanie. Staraj się nie zamoczyć jej zawartości , chociażby poprzez stosowanie większej ilości zabezpieczeń.

Nie musisz za każdym razem sięgać do swojej saszetki aby wyciągnąć parę złotych, traktuj ją jako sejf w którym trzymasz tylko wybrane fundusze, a pieniądze które masz do wydania w dniu dzisiejszym noś w portfelu, z jak najlepszym zabezpieczeniem. Bądź również pewien ,że znajduje się tam kwota po zgubieniu której nie będziesz rozpaczał. Nie noś ze sobą portfela , weź tylko kilka banknotów do kieszeni i pamiętaj – jesteś na wakacjach.