Podróżuj z plecakiem i ciesz się życiem

Podróżowanie z plecakiem po Europie

Podróżowanie z plecakiem po Europie może być przygodą. Aby tak się stało, niezbędne są pewne strategie. Podróżowanie z plecakiem może być męczące, gdy bagaż jest za duży i za ciężki. Z plecakiem podróżuje się pociągami, autostopem, czasem samolotem, ale ten ostatni sposób przemieszczania się jest za drogi – chyba, że osoba podróżująca z plecakiem kupi bilet w promocyjnej cenie.

Jak znaleźć tani nocleg?

Tanie miejsca noclegowe dostępne są na polach namiotowych, w hostelach lub pod gołym niebem. Pola namiotowe są bezpieczne, ponieważ są ogrodzone i strzeżone, są zamykane, a spanie pod gołym niebem jest ryzykowne – bezpieczne jest tylko przy cudzym, ogrodzonym i monitorowanym domem – pod warunkiem jednak, że właściciele domu na taki nocleg wyrażą zgodę. Po miastach, miasteczkach i innych miejscach poruszać się można na pieszo lub rowerem – takie podróżowanie pozwala ograniczać koszty. Pożyczanie rowerów jest łatwe, w większości dużych miast dostępne są rowery do wynajęcia za niewielkie pieniądze. Podróżowanie z plecakiem jest najprzyjemniejsze wtedy, gdy jest ciepło: na wiosnę, latem i jesienią. W zimie podróżować z plecakiem jest trudno, bo jest zimno, ubrania są grube i przemieszczanie się jest niewygodne.

O czym warto pamiętać?

Należy korzystać z miejsc, które szerokim łukiem omijają turyści – tylko wtedy można zobaczyć najciekawsze miejsca za niewielkie pieniądze;
Jakie są najlepsze miesiące na takie podróże? Na pewno maj, czerwiec, wrzesień i październik. Nie ma wtedy jeszcze upałów, a podróżowanie jest przyjemnością, poza tym w tych miesiącach turystów jest mniej;
Do plecaka trzeba włożyć kurtkę chroniącą przed deszczem, wygodne buty na zmianę, wygodne ubrania, których nie trzeba prasować. Do tego niewielką apteczkę i zapas suchego prowiantu – podróżujący z plecakiem czasami musi na śniadanie zadowolić się sucharami i wodą, ponieważ nie zawsze ma gdzie zjeść. W plecaku musi znaleźć się także aparat fotograficzny – wytrawny turysta uwiecznia swoje wycieczki.
W portfelu powinny się znaleźć gotówka, karta płatnicza lub kredytowa. Jest to bardzo ważne dla każdego podróżującego z plecakiem.
I na koniec najważniejsze: w podróż z plecakiem trzeba wyruszyć z dokładnym planem podróży – wówczas nie traci się czasu i nie kręci się w kółko bez celu. Dobra organizacja podróży jest podstawą podróżowania z plecakiem.
Podsumowując, podróżowanie z plecakiem jest dobre dla każdej osoby młodej duchem, która dąży do poznawania ciekawych miejsc i nie oczekuje noclegów w hotelu pięciogwiazdkowym. Nocleg pod gołym niebem, z gwiazdami nad głową jest warto o wiele więcej. Z plecakiem można zwiedzić całą Europę, czerpiąc ogromną przyjemność z takiego podróżowania. Poza tym nie ma najmniejszego powodu, aby wydawać kilka tysięcy na podróż – specjaliści potrafią przejechać pół Europy za mniej niż 2000 złotych. Wycieczki z plecakiem są niezapomniane.

  Polecane wpisy

  • Wiejska posiadłość i jej uroda
   Kingston Lacy jest wiejską posiadłością Uroki miejscowości są niezbyt znane, a szkoda. Kingston [...]
  • Podróże po świecie, czyli gdzie kupić najtańsze piwo?
   Piwo jest wspaniałym napojem Piwo jest pysznym napojem. Złote, z delikatną białą pianką. Napój ten [...]
  • Dania
   Dania to kraj znajdujący się w Europie Północnej, graniczący na południu z Niemcami zaliczany do [...]
  • Loket w Czechach
   Loket, czyli Łokieć Loket jest miastem w zachodnich Czechach. Leży w pobliżu wspaniałych Karlovych [...]
  • Podróż do Akaby
   Fantastyczna Akaba w Jordanii Akaba w południowo-zachodniej Jordanii jest miejscowością o wielkim [...]
  • Romantyczny miesiąc miodowy M
   Romantyczny miesiąc miodowy można spędzić w Europie Wiele europejskich krajów ma romantyczne [...]