Podróżowanie pociągiem po Europie

Podróż pociągiem niesie ze sobą wiele radości

Podróżowanie pociągiem może być przygodą. Można podróżować autobusami, samolotami, statkami, można wybrać także pociąg. Europa jest małym kontynentem, odległości nie sa duże, a podróżowanie pociągiem jest bardzo przyjemne. Wystarczy wybrać punkt startu – na przykład Warszawę i stąd dotrzeć do Berlina, Paryża, Londynu lub wysiadać w mniejszych miasteczkach po drodze, aby podziwiać interesujące turystów zabytki.Polecana jest wizyta w Hiszpanii i na południu Francji. W takich urokliwych miejscach, małych winnicach i malutkich miasteczkach zobaczyć można bardzo wiele. Nie można też zapomnieć o Pradze w Czechach, Krakowie w Polsce, Budapeszcie na Węgrzech czy Wenecji we Włoszech. Miejsc jest wiele, planów też. Spokojnie, wakacje pociągiem można organizować co roku.

Jak długo powinna trwać podróż?

Cztery tygodnie spokojnie wystarczą, aby poznać Europę i nacieszyć się jej atrakcjami. Przez cztery tygodnie można wiele zobaczyć, nie wydając wcale tak dużo pieniędzy.
Osoby, które nie ukończyły 26 roku życia kupują tzw. train pass i podróżują w korzystnej cenie. Można kupić taki travel pass na 4, 6, 8 tygodni, w zależności od planów podróżnych danej osoby.