Podróż samochodem przez Danię

Dania jest pięknym krajem

Dania jest niewielkim, ale bardzo klimatycznym krajem. Poruszanie się po państwie mającym 5 milionów mieszkańców, jest łatwe, a drogi mają bardzo wysoką jakość. Zielone i żółte pola oraz kolorowe domki tworzą kraj pełen uroku i wyglądający niczym dziecinna zabawka.

Wyspy, zabawkowe domki i kolory

Dania składa się z 474 wysp i jest krajem chętnie odwiedzanym przez turystów. Zazwyczaj są to krótkie pobyty przeznaczone na zwiedzanie miast i zabytków. Dania ma ostry klimat, wilgotny i wietrzny, który lubią nieliczni turyści.  Przy Przylądku Skagen spotykają się Morza Bałtyckie oraz Północne. Żółte domki oznaczają zamożność, a błękitne niebo dodaje blasku domom na Północy Jutlandii.

Aarhus, drugie miasto Danii

Aarhus jest drugim co do wielkości duńskim miastem. Znajduje się w nim skansen na świeżym powietrzu oraz wysoka katedra pod wezwaniem świętego Klemensa, patrona żeglarzy. Później pozostaje wizyta w królewskiej Kopenhadze, miasteczku niedużym, jak na europejskie warunki, ale dla Duńczyków będącym metropolią. Kopenhaga pełna jest samochodów, rowerów oraz barów i restauracji. W tym miejscu można spędzić czas miło, rozrywkowo i pożytecznie – zabytków w Kopenhadze jest co najmniej kilka. Zamek Kronborg, znany z Hamleta, jest jednym z nich. Szekspir nadał zamkowi miano Elsynor. Z zamkiem związana jest legenda o śpiącym rycerzu z zamku Kronborg – przewodnicy chętnie ją opowiadają turystom. Holger Danse, śpiący rycerz, pogrążył się w drzemce w podziemiach zamku. Jeśli tylko pojawi się niebezpieczeństwo, wówczas Holger przebudzi się ze snu i ruszy na pomoc, aby ratować Kronborg i Danię.

Dania, małe, skandynawskie państwo, jest urokliwe i zapewnia ciekawą ofertę turystyczną. Wszystko tutaj jest „w sam raz”, czyli nie za małe i nie za duże.