Podróż do Akaby

Fantastyczna Akaba w Jordanii

Akaba w południowo-zachodniej Jordanii jest miejscowością o wielkim uroku. Akaba jest połączeniem wyjątkowego pejzażu, który wynurza się z wód Morza Czerwonego oraz niezwykłych miejsc o historycznym rodowodzie. Miejsce zbombardowano podczas I wojny światowej. Dzisiaj to miejsce jest połączeniem historii oraz nowoczesności.

Przeszłość Akaby

W przeszłości Akaba była bramą między zachodem i wschodem dla Babilończyków, Persów, Bizantyjczyków oraz Rzymian. Dzisiaj jest to miejsce pozwalające na przemieszczanie się pielgrzymów, nurkowanie oraz odpoczynek. Akaba obecnie rozwija się, uczestnicząc w turystycznym projekcie jako pierwsze miasto w Jordanii. Stała się ośrodkiem wypoczynkowym, który rozbudowano nie niszcząc jego historycznego dziedzictwa. W 1986 roku odkryto tutaj ruiny islamskiego miasta – odsłonięto ściany budynków oraz bramy.

 
Turyści podziwiają miasto i port Akaba, przyglądając się arabskiemu światu. Opalają się na brzegu morza, spacerują, rozkoszują się pysznymi potrawami. Decydują się na palenie fajki wodnej oraz kosztowanie lokalnych potraw i trunków.
Każde miasto ma tak zwane must see, czyli miejsca, których nie wolno pominąć. Akaba także szczyci się wyjątkowymi zabytkami. Należą do nich ruiny kościoła bizantyjskiego z IV wieku, ruiny fortu z XVI wieku, Muzeum Archeologiczne z początków XX wieku. Kolekcję muzeum tworzą zabytki z czasów królestwa nabatejskiego oraz chińska ceramika. Można przyjrzeć się monetom irackim i egipskim, porównując ich wygląd do monet znanych w Europie.
Jordania jest krajem egzotycznym, pełnym piękna, ale warto pamiętać o pewnych zasadach typowych dla krajów arabskich: panie nie powinny odsłaniać ramion, biustu, nosić kusych ubrań. Panowie powinni nosić długie spodnie i zachowywać się spokojnie. Agresja jest zachowaniem nie na miejscu.

  Polecane wpisy

  • Ankona nad Adriatykiem
   Ankona nad Adriatykiem, czyli piękno Ankona jest portem, posiada przemysł, targ rybny, uniwersytet [...]
  • góry zimąWypoczynek świąteczny w górach
   Polskie święta, zarówno te Bożego Narodzenia jak i Wielkanoc, posiadają niepowtarzalny klimat, [...]
  • Podróżowanie pociągiem po Europie
   Podróż pociągiem niesie ze sobą wiele radości Podróżowanie pociągiem może być przygodą. Można [...]
  • Odważ się spać tanio
   Europa oferuje szeroką gamę zakwaterowania : hotele (od małych do dużych, od prostych do [...]
  • Szwecja
   Jednym z ciekawszych państw mających swoje terytorium na Półwyspie Skandynawskim jest Szwecja, [...]
  • 20 ikon Wielkiej Brytanii
   Wielka Brytania, kraj niezwykły Wielka Brytania jest krajem położonym na wyspach, zamieszkanym [...]