Podróż do Akaby

Fantastyczna Akaba w Jordanii

Akaba w południowo-zachodniej Jordanii jest miejscowością o wielkim uroku. Akaba jest połączeniem wyjątkowego pejzażu, który wynurza się z wód Morza Czerwonego oraz niezwykłych miejsc o historycznym rodowodzie. Miejsce zbombardowano podczas I wojny światowej. Dzisiaj to miejsce jest połączeniem historii oraz nowoczesności.

Przeszłość Akaby

W przeszłości Akaba była bramą między zachodem i wschodem dla Babilończyków, Persów, Bizantyjczyków oraz Rzymian. Dzisiaj jest to miejsce pozwalające na przemieszczanie się pielgrzymów, nurkowanie oraz odpoczynek. Akaba obecnie rozwija się, uczestnicząc w turystycznym projekcie jako pierwsze miasto w Jordanii. Stała się ośrodkiem wypoczynkowym, który rozbudowano nie niszcząc jego historycznego dziedzictwa. W 1986 roku odkryto tutaj ruiny islamskiego miasta – odsłonięto ściany budynków oraz bramy.

 
Turyści podziwiają miasto i port Akaba, przyglądając się arabskiemu światu. Opalają się na brzegu morza, spacerują, rozkoszują się pysznymi potrawami. Decydują się na palenie fajki wodnej oraz kosztowanie lokalnych potraw i trunków.
Każde miasto ma tak zwane must see, czyli miejsca, których nie wolno pominąć. Akaba także szczyci się wyjątkowymi zabytkami. Należą do nich ruiny kościoła bizantyjskiego z IV wieku, ruiny fortu z XVI wieku, Muzeum Archeologiczne z początków XX wieku. Kolekcję muzeum tworzą zabytki z czasów królestwa nabatejskiego oraz chińska ceramika. Można przyjrzeć się monetom irackim i egipskim, porównując ich wygląd do monet znanych w Europie.
Jordania jest krajem egzotycznym, pełnym piękna, ale warto pamiętać o pewnych zasadach typowych dla krajów arabskich: panie nie powinny odsłaniać ramion, biustu, nosić kusych ubrań. Panowie powinni nosić długie spodnie i zachowywać się spokojnie. Agresja jest zachowaniem nie na miejscu.

  Polecane wpisy

  • Monte Carlo w Monaco
   Monte Carlo w Monaco – mnóstwo atrakcji Monte Carlo jest atrakcyjnym miejscem – w 2013 [...]
  • Wina w Polsce są coraz lepsze
   Spróbuj wina w Małopolsce Mówiąc o winie myślimy o południu Europy, Ameryce Południowej i Ameryce [...]
  • Belgia
   Belgia to bez wątpienia jeden z najciekawszych krajów w Europie do zwiedzania szczególnie dla osób [...]
  • Tajemice Hawany
   Hawana to nie tylko Castro Stereotypowe wyobrażenia o Hawanie są następujące: kraj rządzony przez [...]
  • Hawaje są wyjątkowe
   Hawaje są wyjątkowe Każdy, kto chociaż raz wybrał się na Hawaje, ten doceni relaks w tym miejscu. [...]
  • Główne atrakcje turystyczne w Polsce
   Wbrew opinii wielu Polaków dotyczącej nieatrakcyjności naszego kraju pod względem turystycznym, [...]