Pięć parków rozrywki w Europie

Europa obfituje w parki rozrywki

Parków rozrywki w Europie jest sporo. W tym tekście skupimy się na pięciu najważniejszych parkach rozrywki.

Tiki Waterpark w Holandii

Park Wodny Tiki znajduje się w Hadze w Holandii. Mnóstwo zjeżdżalni oraz imitacja tajfunu – takie atrakcje czekają na dorosłych oraz dzieci. Bilet wstępu kosztuje około 21 euro.

Disneyland pod Paryżem

W pobliżu Paryża ulokowany jest park o nazwie Disneyland. Ten park można odwiedzać przez cały rok. Bilety wstępu kosztują od 49 do 58 euro. Jest to dość droga zabawa, ale ten park jest niczym mercedes wśród samochodów.

Kraina Fantazji w pobliżu Kolonii

Phantasialand, czyli Kraina Fantazji, ulokowana jest w pobliżu Kolonii w Niemczech. Ten wielki park tematyczny otwarto w 1967 roku. Kaniony, Galaktyki oraz ścieżki – w to wszystko obfituje ten park. Wstęp kosztuje około 45 euro.

Plopsaland de Panne w Belgii

Park w pobliżu granicy z Francją pełen jest zjeżdżalni i różnych szaleńczych rozrywek. Wstęp wiąże się z koniecznością wydatkowania około 30 euro.
Futuroscope niedaleko Poitiers we Francji

Futuroscope niedaleko Poitiers we Francji jest pełen różnorodnych atrakcji. Jest to park rozrywki, do którego bilet kosztuje około 32-42 euro.

Podsumowując, przejazd po opisanych parkach rozrywki zajmie około 5-7 dni. Jest to całkiem dobry pomysł na rodzinne wakacje, relaks i szaleńczą zabawę.