Pięć niezwykłych wycieczek po Londynie

Londyn ma wiele do zaoferowania

Turyści wypowiadając słowo Londyn myślą o dzwonie Big Ben, rodzinie królewskiej oraz popularnym zestawie obiadowym składającym się z ryby i frytek. Nie jest to jednak wszystko, o czym należy pamiętać, wymawiając nazwę tego miasta.

Zwiedzanie Centrum Wetland

Centrum Wetland jest miejską oazą dzikiego życia w Londynie. Ptaki, nietoperze, węże, żaby i olbrzymie muchy – takie stworzenia są zadomowione w Centrum Wetland. Centrum otwarte jest codziennie, nieczynne jest jedynie 25 grudnia, w pierwszy dzień świąt  Bożego Narodzenia. Wstęp kosztuje około 13 funtów, ale są to na pewno dobrze wydane pieniądze. Zwiedzanie zajmuje około czterech godzin.

Wyprawa śladami Sherlocka Holmesa

Holmes jest najsłynniejszym brytyjskim detektywem, postacią stworzoną przez pisarza Arthura Conan Doyle’a. Zwiedzanie rozpoczyna się wizytą w restauracji Criterion na Picadilly Circus, w której poznali się Holmes i jego wierny pomocnik, doktor Watson. Koszt takiego zwiedzania wynosi około 12 funtów, a trwa ono dwie godziny. Czas spędzony na tej rozrywce mija niepostrzeżenie.

Blockbuster, czyli śladami filmu

Zwiedzanie trwa dwie godziny. Rozpoczyna się na Charing Cross, a kończy w Waterloo. Dwugodzinna wyprawa pozwala poznać miejsca, w których kręcono sceny 20 filmów takich, jak Skyfall, Ultimatum Bourne’a, Kod Da Vinci, V jak Wendetta, Johnny English i wiele innych. Poznawanie Londynu w ten sposób pozwala obejrzeć słynne zabytki: Plac Trafalgar, Opactwo Westminsterskie, Siedzibę Parlamentu czy diabelskie koło o nazwie London Eye, czyli Londyńskie Oko. Wyprawa wymaga wydatkowania około 12 funtów.

Londyn oczami doktora Who

Zwiedzanie śladami doktora Who rozpoczyna się na Moście Londyńskim i kończy w Waterloo. Turyści oglądają 15 miejsc związanych z serialem Doktor Who. Serial był kręcony wielokrotnie, a przez ostatnie 50 lat odtwórcy głównej roli zmieniali się niczym w kalejdoskopie.

Śladami duchów, czyli niezwykłości Londynu

Londyn widziany z perspektywy duchów ma wiele magii.
Przez 2,5 godziny można poznać najbardziej niezwykłe wcielenie stolicy Anglii.
Zwiedzanie rozpoczyna się na stacji Green Park, a kończy się przy Tower. Goście zwiedzają nawiedzony park, słyszą historie mrożące krew w żyłach, poznają duchy mnichów oraz spotykają widmo Kuby Rozpruwacza. Poznają też krwawą stronę Tower of London, pełną intryg i przelanej krwi. Osoby kochające makabreski pokochają takie poznawanie Londynu.
Londyn niejedno ma oblicze – pięć wycieczek pozwoli poznać pięć wcieleń niezwykłego miasta.