Pięć muzeów Berlina na początek

Pragniesz zdobyć wiedzę? Koniecznie jedź do Berlina!

W Berlinie znajduje się 170 muzeów, a każde z nich jest grzechu warto. Żaden turysta nie odwiedzi wszystkich muzeów na raz, ale warto dokonać selekcji i wybrać pięć najciekawszych muzeów. Na pewno trzeba zajrzeć do Pergamonu, jednego z muzeów na Wyspie Muzeów. Tylko tutaj można obejrzeć obiekty z Egiptu, Jordanii oraz Babilonu. Czas mija szybko, bo zabytki są interesujące i dobrze opisane, a muzeum jest urządzone znakomicie.
Muzeum Topografii Terroru umieszczono w dawnej siedzibie Gestapo. W tym muzeum można obejrzeć eksponaty związane z czasami II wojny światowej i historią nazizmu. Muzeum eksponuje także eksponaty związane z Murem Berlińskim i jego historią oraz zgłębić historię najciemniejszych czasów tego miasta.
Muzeum Żydowskie prezentuje historię Żydów w Berlinie, a trwała ona aż dwa tysiące lat.
Muzeum NRD prezentuje czasy po II wojnie światowej. Osoby starsze pamiętają je znakomicie, ale dla młodzieży odwiedziny tego miejsca będą podróżą niezapomnianą i godną przeżycia.
Bauhaus Muzeum pokazuje architekturę i jej historię. Twórcy tego muzeum przygotowali ekspozycję interesującą i pełną atrakcji. Na pewno warto ją poznać.

Jak dotrzeć do Berlina?

Podróż do Berlina bynajmniej nie jest problemem: dwa nowoczesne lotniska, dworzec kolejowy oraz dobre autostrady i drogi dojazdowe. Lot samolotem zajmuje około dwóch godzin z większości europejskich lotnisk. Jest to znakomity sposób – szybki i wygodny. Jednak jazda samochodem również ma plusy: pozwala obejrzeć otoczenie i poznać Niemcy z perspektywy pasażera auta. To też niezłe rozwiązanie.