Parki Safari w Zimbabwe

Zimbabwe słynie z parków safari

Safari jest atrakcją Zimbabwe. Park Hwange jest największy w Zimbabwe – gości 400 gatunków ssaków, a 100 gatunków ptaków. Turyści są wożeni samochodami, mogą obserwować zwierzęta lub brać udział w rodzaju safari – oczywiście jest to bezkrwawe safari z udziałem aparatów fotograficznych i kamer, bez strzelb i innego rodzaju broni.

Park Narodowy Matobo

Park Narodowy Matobo słynie ze skał, zwierząt i bujnej roślinności. Ściany zdobią rysunki pochodzące sprzed 13000 lat. Turyści obcują z prehistorią tego miejsca. Wzgórze Matobo znajduje się na liście dziedzictwa światowego UNESCO od 2003 roku.

Wielkie Zimbabwe

Wielkie Zimbabwe zajmuje 80 hektarów powierzchni. W parku tym kamienie ułożono na wysokość 15 metrów, nie używając cementu ani innego spoiwa. Jest to największa budowla w Afryce i druga co do wielkości po egipskich piramidach. Pora podziwiać wspaniały park i jego niezwykłe budowle. Nie wiadomo ani kiedy je wzniesiono, ani kto był sprawcą takiej budowy.

Park Narodowy Gonarezhou jest niezwykłym pałacem ulokowanym w południowo-wschodniej części Zimbabwe. Został otwarty w 1975 roku, nie działał podczas wojny domowej, ale od 1994 roku istnieje ponownie. Turyści rozkoszują się spacerami oraz podziwianiem egzotycznych roślin i zwierząt. Przy samej rzece Mwenezi zalożono kemping, na którym mogą zatrzymać się turyści. Warto wybrać się do Zimbabwe, nazywanego przez turystów, idealną miejscowością turystyczną.

  Polecane wpisy

  • Bilety do Chorwacji…
   Chorwacja to niewielkie państwo w Europie południowej leżące nad Morzem Adriatyckim. Kraj ten w [...]
  • Litewskie Wilno
   Stolica Litwy czeka na turystów Wilno było Europejską Stolicą Kultury w 2007 roku. Dzięki temu [...]
  • Smith Fork Ranch w Kolorado
   Smith Fork Ranch w Kolorado Kolorado nie jest już dziki wschodem, ale można w tym stanie odpocząć i [...]
  • Bezsenność w Tel Aviv
   Tel Aviv, czyli Izrael w pigułce Tel Aviv jest drugim co do wielkości miastem Izraela. Powstał w [...]
  • Wczasy na łonie natury
   Żyjemy w czasach kiedy niemal każdy z nas jest niezwykle zabiegany, a stresy dnia codziennego [...]
  • Hotel Park Inn na Heathrow
   Hotel Park Inn na Heathrow kusi turystów Niewielki biznesowy hotel podoba się turystom. W tym [...]