Oxford, nauka i młodzież

Oxford leży w południowej Anglii

Oxford leży w południowej części Anglii. Jest miastem starym i zabytkowym. Ma wiele uroku i przyciąga wszystkich. Najbardziej znanym miejscem w tej miejscowości jest uniwersytet założony w XII wieku. Najstarszy angielski uniwersystet. Warto zatem znaleźć chwilę na odwiedzenie Oxfordu i rozkoszowanie się aurą tej miejscowości.

Oxford, miasto wież

Od XIX wieku miasto zyskało miano miasta malowniczych wież. Te budowle nadają miastu aurę tajemniczości oraz niezwykłości. W XX wieku w mieście rozwinęły się przemysł samochodowy oraz wydawniczy. Napłynęło sporo osób. Największą grupę stanowią studenci – nic dziwnego, magia uniwersytetu wabi wszystkich do tego ośrodka. Według pewnej legendy to miasto Adolf Hitler chciał mianować stolicą Anglii. Nie wiadomo ile jest prawdy w tych opowieściach.

Około 40 hektarów miasta to obszary parkowe. Przyjemnie się tutaj odpoczywa. Miasto nie jest duże, ma 151 tysięcy mieszkańców, ale turystów co roku przybywa tutaj kilka milionów. Szacuje się, że nawet 8-9 milionów osób odwiedza ten ośrodek miejski, aby obejrzeć jedno z najsłynniejszych miast Anglii.