Osiem największych atrakcji Londynu

Londyn – największe miasto Europy

Londyn jest największym europejskim miastem, słynnym z kilku najważniejszych miejsc, które obejrzeć trzeba koniecznie. W tym tekście napiszemy o nich nieco więcej. Zapraszamy w podróż do słynnego Tower of London, budynku, który w przeszłości był zamkiem królewskim, więzieniem, przechowalnią cennych precjozów, a obecnie jest wielką turystyczną atrakcją. W murach Tower więzione były słynne królowe: Elżbieta I oraz Anna Boleyn. Pierwsza uniknęła kary śmierci, drugą kat ściął mieczem, a nie toporem. Był to dowód łaski króla Henryka VIII.

Pałac Westminster, czyli siedziba Parlamentu jest miejscem magicznym – tutaj obradują członkowie Izby Lordów oraz Izby Gmin. Ta druga jest o wiele ważniejsza w procesie podejmowania decyzji.

Pałac Buckingham od 1837 roku gości w swoich progach kolejnych królów i królowe. Pierwszą jego znamienitą mieszkanką była królowa Wiktoria I.

Na odwiedziny zasługują Trafalgar Square, wielki plac z figurą zwycięskiego admirała Nelsona, Teatr Globe, który spłonął w 1666 roku podczas wielkiego pożaru Londynu i jest kojarzony z nazwiskiem Szekspira, a zwiedzać go można od 2004 roku, bo wtedy został w pełni odbudowany czy też Most Tower, jedyny zwodzony most w Londynie, zbudowany pod koniec XIX wieku. Nie można zapomnieć o Westminster Abbey, czyli miejscu koronacji angielskich królów. Rozrywkę zapewni obejrzenie Londynu z wysokości koła London Eye, która wzniesiono w 2000 roku, aby uczcić Millenium. To tylko kilka przykładowych miejsc w Londynie, których pominąć nie można. Jest ich o wiele więcej, ale zostawiamy radość ich odkrywania turystom. Powodzenia w wędrówkach po stolicy dawnego Brytyjskiego Imperium.