Orlando na Florydzie dla całej rodziny

Orlando na Florydzie daje rozrywkę całej rodzinie

Orlando słynie z Disneyowskich atrakcji, w miejscu tym znajduje się Disney World, czyli Świat Disneya. Park rozrywki położony jest nad Jeziorem Buena Vista i składa się z czterech parków: Magicznego Królestwa, Zwierzęcego Królestwa, Studia Hollywood (tam można dowiedzieć się jak powstał Pies Pluto czy Kaczor Donald) oraz Epcot. Na górze są parki wodne, świat sport, spa oraz centrum fitness. W części parku realizowano sceny filmu Harry Potter. Drugim słynnym rysem Orlando są aligatory. Na 110 akrach rozciąga się Kraina Aligatorów, czyli Gatorland, wielka atrakcja dla turystów. W wodnym świecie występują delfiny, pigwiny oraz – w dobrze zamkniętych akwariach – rekiny. Te zwierzaki przyciągają całe rodziny, które godzinami potrafią je obserwować. Można zajrzeć również do Muzeum Sztuki na North Park Avenue. Jest ono słynny ze szkła. Muzeum Orange Country Regional History Centre prezentuje bogactwo Florydy, wpływy hiszpańskie i amerykańskie na historię i kulturę tego stanu.

Fruwaj niczym ptak – bez skrzydeł i spadochronu

W IFLY Orlando Indoor Skydiving człowiek ma szansę odczuć, jak to jest skoczyć ze spadochronem, ale bez samolotu i spadochronu… W tunelu powietrznym ludzkie ciało wzniesie się do góry dzięki powietrznej poduszce. Atrakcję uwielbiają małe dzieci i ich dziadkowie, bo jest to rozrywka dla każdego.

Po zwiedzaniu czas na podróż łodzią

Po zwiedzaniu Disneya i innych atrakcji można wybrać się na podróż łodzią po jednym z jezior. Taka atrakcja trwa godzinę i zapewnia relaks oraz odprężenie. Później nadchodzi pora na zakupy w outletach ulokowanych poza miastem, gdzie można kupić wyroby firm Barney, Burbery, Armani w znakomitych, dosyć niskich cenach.
W Orlando warto spędzić co najmniej dwa dni, aby zakosztować wszelkich możliwych atrakcji. W końcu jest to nasłynniejszy Park Disneya na świecie.