Oktoberfest, czyli piwne szaleństwo

Oktoberfest organizowany jest w Monachium

Podczas tego niezwykłego święta wszyscy skupiają się na rozrywce oraz piciu piwa. Monachium, stolica Bawarii, staje się miejscem rozrywki i zabawy. Kelnerki roznoszą kufle z piwem, a obserwatorzy z podziwem obserwują jak kelnerki noszą po kilka litrowych lub półtoralitrowych kufli z piwem. Jak one to robią pozostaje ich wielką tajemnicą… Oktoberfest trwa kilkanaście dni i zazwyczaj jest to na przełomie września i października.

Pobyt w Monachium wcale nie musi być drogi

Wystarczy tylko znaleźć zakwaterowanie pod Monachium i zapłacić kilkadziesiąt euro zamiast 200 lub więcej euro za dobę. Święto przyciąga wielu zainteresowanych, w ostatnich latach około sześć milionów odwiedziło dożynki chmielowe, jak nazywane bywa to święto. Wszyscy chcą wówczas zarobić i rozkoszować się zabawą, alkoholem oraz poznawaniem nowych osób.

Ciekawostki o Oktoberfest

Oktoberfest organizowany w Monachium ma ponad 200 lat tradycji. Początkowo piwo serwowano w kuflach ceramicznych, jednak obecnie podawane jest ono w kuflach szklanych, aby uniknąć oszustwa związanego z napełnianiem kufli.