Home » Pensjonaty » Zalesie Ośrodek Wypoczynkowy od: 160zł do: 250zł

Zalesie Ośrodek Wypoczynkowy Zalesie Ośrodek Wypoczynkowy

Miejscowość Rentyny położona jest 24 km na zachód od Olsztyna nad jeziorem Giłwa w otoczeniu dużego kompleksu leśnego, bogatego w grzyby i wszelkiego rodzaju owocu runa leśnego. Posiada doskonałe warunki do uprawiania turystyki pieszej, połowu ryb i co najważniejsze wymarzone miejsce do wypoczynku.

W odległości 5 km jest miejscowość Gietrzwałd z Sanktuarium Maryjnym – miejscem licznych pielgrzymek. Znajduje się tam siedziba Urzędu Gminy, Karczma „WARMIŃSKA”, gdzie serwowane są dania kuchni regionalnej, wieczorami odbywają się występy zespołów folklorystycznych, w trakcie których można pośpiewać i potańczyć.

Dwa km od Letniska jest gospodarstwo agroturystyczne ze Stadniną Koni, w którym organizowane są kursy jazdy konnej. Jest też wypożyczalnia bryczek do przejazdów spacerowych.

We Wrzesinie 4 km od Rentyn jest zabytkowy kościół z XIV wieku. Natomiast w Wołownie w odległości 6 km miłośnicy tenisa ziemnego znajdą tam kort tenisowy. W Naterkach, kilkanaście km od Letniska w kierunku Olsztyna, istnieje Mazury Golf and Country Club luksusowy ośrodek golfowy, który ma idealne warunki do nauki i gry w golfa.

Ośrodek położony jest we wsi letniskowej z bezpośrednim dostępem do jeziora (ok. 100 m linii brzegowej). Do dyspozycji gości jest boisko do piłki siatkowej, plac zabaw dla dzieci, plaża z pomostem, wypożyczalnia sprzętu do pływania po jeziorze, pole namiotowe, parking na terenie Ośrodka.

Dojazd z Olsztyna do Letniska drogą na Morąg, za wsią Wrzesina ok. 1 km drogą w lewo na Rentyny, przejazd lasem ok. 2 km.

Dla turystów jadących z południa i zachodu Polski krótszy dojazd jest przez Gietrzwałd. Zostawiając Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie po prawej stronie należy jechać do Woryt i skręcić w prawo na drogę prowadzącą do Rentyn ok. 3 km.

tv Dostęp do TV
check
wifi Dostęp do internetu
check
drive_eta Parking dla gości
check
restaurant Gastronomia / aneks kuchenny
check
pets Zwierzęta
close
wc Własna łazienka
check
Zalesie Ośrodek Wypoczynkowy

location_on Adres:

Rentyny 3C, 11-036 Gietrzwałd

woj. Warmińsko-mazurskie, Polska

phone 895123109

phone 895123109

insert_linkwww.rentyny.net

Ilość miejsc: 40