Home » Schroniska » Schronisko Stożek od: 20zł do: 30zł

Schronisko Stożek Schronisko Stożek

Budynek schroniska znajduje się poniżej szczytu Wielkiego Stożka (978 m. npm.), tuż przy grzbiecie pasma Czantorii i Stożka, stanowiącego jednocześnie granicę Polsko – Czeską. Wspomniane pasmo jest najbardziej na zachód wysuniętą częścią polskiego Beskidu Śląskiego, a jego zakończeniem jest masyw Tułu.

Jest to najstarsze polskie schronisko w Beskidzie Śląskim, o którego budowie zadecydował Zarząd Oddziału PTT w Cieszynie w 1919 roku. Budowę rozpoczęto w maju 1920 r. wg projektu Stanisława Chorubskiego, który wykorzystał elementy architektoniczne zarówno miejscowe, jak i podhalańskie. Uroczyste otwarcie schroniska nastąpiło 9 lipca 1922 r. Wielokrotnie modernizowane, doczekało się gruntownego remontu w latach 60-tych i od tego czasu jego kształt i wygląd praktycznie nie uległy zmianie. Nie zmieniły się też wspaniałe widoki roztaczające się ze schroniska w kierunku wschodnim.

Schronisko oferuje wiele udogodnień dla turystów. Posiada 72 miejsca noclegowe w pokojach o różnej liczbie łóżek. Sanitariaty są ogólnodostępne, ale zapewniają wysoki komfort. W niektórych pokojach znajdują się także umywalki z bieżącą wodą. Na Sali schroniska jest miejsce dla 105 osób, a letni ogródek jest cieniony parasolami. Bufet jest bogato zaopatrzony i oferuje różnorodne posiłki. Kuchnia serwuje smaczne dania dla każdego smakosza. W schronisku znajduje się także sauna, telewizja satelitarna, tenis stołowy oraz gry zręcznościowe. Istnieje również możliwość palenia ogniska i organizacji dyskoteki po wcześniejszym uzgodnieniu. Członkowie PTTK mogą skorzystać z zniżek.

Serdecznie zapraszamy wszystkich turystów do naszego schroniska!

tv Dostęp do TV
check
wifi Dostęp do internetu
close
drive_eta Parking dla gości
check
restaurant Gastronomia / aneks kuchenny
close
pets Zwierzęta
close
wc Własna łazienka
check
Schronisko Stożek

location_on Adres:

ul. Turystyczna 19, 43-460 Wisła

woj. Śląskie, Polska

phone 606118202

phone 338552710

insert_linkwww.stozek.com.pl

Ilość miejsc: 72