Home » Schroniska » Schronisko PTTK Skrzyczne od: 30zł do: 75zł

Schronisko PTTK Skrzyczne Schronisko PTTK Skrzyczne

Szanowni Państwo!

Schronisko położone jest na najwyższym szczycie Beskidu Śląskiego 1257 m.n.p.m. Obiekt został wybudowany w latach 30 XX. Schronisko w ciągu tego czasu było trzykrotnie modernizowane (zmieniona cała konstrukcja dachowa).

Schronisko na Skrzycznem prowadzi pełne wyżywienie, bufet oraz sklepik z pamiątkami i sprzętem sportowym. Z okien jadalni roztaczają się piękne widoki. Przy schronisku znajduje się obszerny taras z ławkami i stolikami.

Z pobliskiego szczytu Skrzycznego roztacza się piękna panorama Beskidów, a przy dobrej widoczności można nawet dostrzec odległe pasmo Tatr. Zimą, w masywie Skrzycznego istnieją wspaniałe warunki do uprawiania narciarstwa. Sprzyjają temu dobre zagospodarowanie tras zjazdowych i liczne wyciągi narciarskie. Warto także wspomnieć, że jest to ulubiona góra paralotniarzy. To wszystko sprawia, że schronisko na Skrzycznem tętni życiem przez cały rok.

W tej chwili obiekt dysponuje 30 miejscami noclegowymi, wyśmienitą kuchnią, własnym orczykiem talerzykowym na polanie przed schroniskiem, ścianką wspinaczkową, strzelnicą oraz boiskami do kosza i siatki.

Obiekt jest czynny cały rok.

Serdecznie zapraszamy!

tv Dostęp do TV
close
wifi Dostęp do internetu
check
drive_eta Parking dla gości
close
restaurant Gastronomia / aneks kuchenny
close
pets Zwierzęta
check
wc Własna łazienka
check
Schronisko PTTK Skrzyczne

location_on Adres:

Szczyrk, 43-370 Szczyrk

woj. Śląskie, Polska

phone tel. +48 (33) 817 85 88

phone tel. +48 (33) 817 85 88

insert_linkwww.skrzyczne.szczyrk.pl

Ilość miejsc: 36