Home » Agroturystyka » Pensjonat Dom Przyslupowy Educare od: 35zł do: 60zł

Pensjonat Dom Przyslupowy Educare Pensjonat Dom Przyslupowy Educare

Dom Educare został wybudowany około 1825 roku we wsi Volkersdorf, na terenie byłych Niemiec. Początkowo mieszkańcy domu i okolic zajmowali się hodowlą i przędzeniem lnu. Domy przysłupowe były idealnie dostosowane do tych zajęć. Na parterze znajdowała się izba zrębowa z kuchnią (obecnie mieszkanie), stajnia, chlew i pomieszczenia gospodarcze. Część mieszkalna znajdowała się na pierwszym i drugim piętrze. Obok domu stały jeszcze przynajmniej dwa budynki gospodarcze, w tym duża stodoła z piwnicą.

W 1996 roku zniszczony budynek został zakupiony przez Dagmar Muller, dyplomowaną psycholog z Aachen w Niemczech, z zamiarem odrestaurowania go i przekształcenia w pensjonat. Po około 2 latach ciężkich prac udało się to zrealizować. Dziś Pensjonat-Educare znajduje się w „Krainie Domów Przysłupowych” we wsi Wolimierz, na trójstyku Niemiec, Polski i Czech, w Euroregionie Nysa. Razem z innymi domami przysłupowymi z regionu stanowi unikalne i historyczne miejsce o doskonałej architekturze. Dzięki staraniom zdolnych rzemieślników z Niemiec oraz miejscowej ludności, te domy przysłupowe są utrzymane z ogromną miłością.

Zmodernizowany wiejski dom w Wolimierzu, położony na skraju lasu, oferuje przytulne apartamenty i pokoje gościnne. Wolimierz znajduje się na południowym zachodzie Polski, w regionie trzech kultur: Niemiec, Czech i Polski, około 45 km od granicznego miasta Gőrlitz/Zgorzelec. Otoczony pagórkowatym krajobrazem, lasami i łąkami, oferuje wspaniały widok na Góry Izerskie.

W 2003 roku dom ten został przebudowany pod względem ekologicznym i obecnie oferuje przytulne apartamenty wczasowe i pokoje gościnne. Zapewniamy w każdym apartamencie w pełni wyposażoną kuchnię i łazienkę z prysznicem, radio i telewizję do wynajęcia. Dla większych grup można rozbić namioty lub zaparkować przyczepy kempingowe.

Oferujemy również różne usługi dla naszych gości, takie jak: internet, pokój z kominkiem dla 20 osób, masaże. Na terenie o powierzchni prawie 1 ha znajduje się łąka, sad, zewnętrzny kominek, plac zabaw dla dzieci (piaskownica, zjeżdżalnia, huśtawki, kucyki), parking. Za niewielką opłatą można wypożyczyć rower, sanki lub narty. W pobliżu znajdują się szlaki turystyczne i rowerowe, stoki narciarskie, stajnia i szkoła jazdy konnej, klub żeglarski (kajaki, rowery wodne, łódź z sternikiem).

Istnieje również możliwość wynajęcia całego domu na weekendowe spotkania, zjazdy, sympozja, konferencje, imprezy rodzinne. Ceny: 12,50 euro za osobę. Serdecznie zapraszamy!

tv Dostęp do TV
close
wifi Dostęp do internetu
check
drive_eta Parking dla gości
check
restaurant Gastronomia / aneks kuchenny
check
pets Zwierzęta
check
wc Własna łazienka
check
Pensjonat Dom Przyslupowy Educare

location_on Adres:

Wolimierz 155, 59-814 Wolimierz

woj. , Polska

phone 508368065

phone 508368065

insert_linkwww.pensjonat-educare.pl

Ilość miejsc: 30