Home » Domki letniskowe » Ośrodek Wypoczynkowo-Leczniczy Evita od: 50zł do: 120zł

Ośrodek Wypoczynkowo-Leczniczy Evita Ośrodek Wypoczynkowo-Leczniczy Evita

Ośrodek Wypoczynkowo-Leczniczy Evita zlokalizowany jest w pięknej dolinie potoku Słotwinianka, otoczonej zalesionymi szczytami Beskidu Sądeckiego. Jest to najsłynniejsze polskie uzdrowisko Krynica Zdrój, znane jako „Perła Uzdrowisk Polskich”.

W latach międzywojennych ośrodek zdobył dużą popularność, zwłaszcza dzięki udanej kuracji Królowej Holenderskiej oraz światowej sławy tenorowi Janowi Kiepurze, który wybudował tu nowoczesny hotel „Partia”.

Uzdrowisko Krynica Zdrój jest znane dzięki unikalnym źródłom wód mineralnych.

  • Woda „zuber” jest jedną z najbardziej mineralizowanych wód w Europie i doskonale sprawdza się w leczeniu schorzeń gastrologicznych.
  • Wody „Słowinki” (znajdujące się w parku niedaleko ośrodka „Evita”) i „Jan” są skuteczne w leczeniu i profilaktyce schorzeń urologicznych, zwłaszcza kamicy moczowej.
  • Wody „Tadeusz” i „Mieczysław” charakteryzują się wysoką zawartością żelaza i są stosowane przy różnych rodzajach anemii.
  • Najbardziej popularna woda z głównego źródła „Kryniczanka” jest powszechnie używana do pobudzania apetytu i zwiększania wydzielania soków trawiennych.

Naturalne wody mineralne są również wykorzystywane w terapiach balneologicznych, podobnie jak inne naturalne surowce, takie jak borowina i dwutlenek węgla.

Nasz ośrodek znajduje się w samym centrum Zimowego Centrum Narciarskiego Słotwiny, które słynie z doskonale przygotowanych tras narciarskich i malowniczych krajobrazów.

Serdecznie zapraszamy!

tv Dostęp do TV
check
wifi Dostęp do internetu
check
drive_eta Parking dla gości
check
restaurant Gastronomia / aneks kuchenny
close
pets Zwierzęta
close
wc Własna łazienka
check
Ośrodek Wypoczynkowo-Leczniczy Evita

location_on Adres:

ul. Słotwińska 43c, 33-380 Krynica-Zdrój

woj. Małopolskie, Polska

phone 184778777

phone 606954187

insert_linkwww.evita.nsi.pl

Ilość miejsc: 45