Home » Domki letniskowe » Ośrodek Wypoczynkowo-Leczniczy Evita od: 50zł do: 120zł

Ośrodek Wypoczynkowo-Leczniczy Evita Ośrodek Wypoczynkowo-Leczniczy Evita

Ośrodek Wypoczynkowo-Leczniczy Evita jest położony wśród zalesionych szczytów Beskidu Sądeckiego w malowniczej dolinie potoku Słotwinianka, w najsłynniejszym polskim uzdrowisku Krynica Zdrój zwanym „Perłą Uzdrowisk Polskich”.

Największy rozgłos uzyskało w latach międzywojennych szczególnie dzięki udanej kuracji Królowej Holenderskiej, a także dzięki światowej sławy tenorowi Janowi Kiepurze, który wybudował tu hotel „Partia” o supernowoczesnej architekturze.

Uzdrowisko zawdzięcza swą sławę unikalnemu złożu wód mineralnych.

  • Woda „zuber” należy do najbardziej mineralizowanych wód w Europie i jest niezastąpiona w leczeniu schorzeń gastrologicznych.
  • Stosowanie wód „Słowinki” (stara pijalnia w parku niedaleko Ośrodka „Evita”) i „Jan” dają bardzo dobre wyniki w leczeniu i profilaktyce schorzeń urologicznych, a szczególnie kamicy moczowej.
  • Duża zawartość żelaza w wodach „Tadeusz” i „Mieczysław” stwarza duże możliwości przy róznego rodzaju anemiach.
  • Najbardziej popularna woda ze zdroju głównego „Kryniczanka” jest powszechnie stosowana dla pobudzenia apetytu i zwiększenia wydzielania soków trawiennych.

Naturalne wody mineralne są używane także do kuracji balneologicznych, podobnie jak i inne naturalne tworzywa, borowiny i dwutlenek węgla.

Nasz ośrodek znajduje się w samym środku Zimowego Centrum Narciarskiego Słotwiny, słynącego z doskonale utrzymanych tras zjazdowych i wspaniałych krajobrazów.

Zapraszamy!

tv Dostęp do TV
check
wifi Dostęp do internetu
check
drive_eta Parking dla gości
check
restaurant Gastronomia / aneks kuchenny
close
pets Zwierzęta
close
wc Własna łazienka
check
Ośrodek Wypoczynkowo-Leczniczy Evita

location_on Adres:

ul. Słotwińska 43c, 33-380 Krynica-Zdrój

woj. Małopolskie, Polska

phone tel. +48 (18) 477 87 77, +48 606 954 187

phone tel. +48 (18) 477 87 77, +48 606 954 187

insert_link www.evita.nsi.pl

Ilość miejsc: 45